Marie Doležalová tváří Dyzajn market Festivalu

Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com

Marie Doležalová už dávno není jen Saša Bůčková ze seriálu Comeback. Tato nadaná mladá herečka je k vidění na divadelních prknech a proslavila se také svým blogem Kafe a cigárko. Nedávno se nechala vyfotografovat pro největší open-air prodejní výstavu autorské tvorby Dyzajn market Festival.

Olats Otesoc

Tento originální název provází kapelu, v jejímž čele je právě Marie Doležalová společně s Janem Cinou. Byli to právě členové Olats Otesoc, kteří se stali tváří originální kolekce Limitka.

Vznikly tak rozesmáté fotografie inspirované celofestivalovým tématem, které znělo: „Stromy, tráva, festivalová atmosféra, barva rozmačkaných borůvek a hudební motivy.“ Olats Otesoc na festivalu, který se konal 1. srpna na pražském Střeleckém ostrově, také vystoupili, a sklidili úspěch.

Olats Otesoc. Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com.
Olats Otesoc. Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com.

Modelky z lidu

Velmi oblíbené, co se Dyzajn market Festivalu týče, jsou také módní přehlídky, které už se staly takřka tradicí. Za jejich pomoci totiž jednotliví tvůrci představují své výtvory návštěvníkům. I letošní přehlídka se shledala s pozitivním ohlasem. Představilo se na jí 10 dyzajnérů, jejichž modely předvedlo 16 modelek.

Nebyly to však žádné opravdové manekýny, ale reálné zákaznice festivalu. Dívky tak podpořily crowdfundingovou kampaň Hit Hitu a splnily si svůj sen, když se z nich staly modelky alespoň na jeden den.

Limitka

Kolekce limitovaného oblečení a šperků, které Marie společně s přáteli oblékla, pochází z rukou 15ti nadaných českých designérů a tvůrců. A jak už název napovídá, co kus, to originál. Kdo konkrétně se o tuto limitovanou kolekci zasloužil?

„Tvůrci od značky SKOBA vytvořili notesy ze starých notových listů. Le Petit Joie čelenky a věnce k sukním a topům od Black Mountain. Atelier MATE  své impregnované origami šperky, Marylyn velké tašky, studio Malíská autorský porcelán a šperky. Krispol store vytvořili šle, pánský a dámský motýlek. Limitovkový nováček PunkTura bezvadné kalhoty na míru a spoustu triček s autorským tiskem. Mlask Design a Adéla Doušová dřevěné a porcelánové šperky. BeWooden.cz zase pánské a dámské dřevěné motýlky s gravírem not. Známá designérka Akari  jedinečnou sukni Lola a fialovou Tutu. Nováček Vivido variabilní šaty, kapelami inspirované náušnice jsou od Art Gi. A batohy a kapsičky od PAN MON,“ pochlubili se redaktoři na webových stránkách dyzajnmarket.com.

Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com
Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com