Back
Image Alt

10 nejlépe placených modelek na světě

10 nejlépe placených modelek na světě

Být v dnešní době modelkou není po finanční stránce úplně výhra. Modelky v Česku si modelingem spíše přivydělávají, přesto se zde najde asi desítka modelek, které se právě chozením po molech nebo focením úspěšně živí. My jsme se však zaměřili na absolutní světovou elitu a sestavili jsme pro vás žebříček nejvýdělečnějších modelek celého světa! Tohle už je solidní byznys s vlastním tělem, co myslíte?

1. Gisele Bündchen – 44 miliónů $

forbes.com

forbes.com

V roce 2014 si přišla na 47 miliónů, což je o něco málo víc než letos. Za svoji kariéru si vydělala téměř 430 miliónů $, což tuto 35 letou brazilskou krásku vysunulo na první příčku a tu si drží už od roku 2002.

2. Cara Delevigne – 9 miliónů $

forbes.com

forbes.com

Do žebříčku nejlépe placených modelek se Cara zapsala teprve loni a už se tento rok zařadila na druhou příčku. Za rok 2014 si modelingem vydělala 3,5 miliónu $ a letos se vyšplhala téměř na trojnásobek. Cara se kromě modelingu věnuje i herectví, kde si také vydělává nemalé peníze. Letos jste ji mohli vidět v snímku Papírová města.

3. Adriana Lima – 9 miliónů $

forbes.com

forbes.com

Další brazilská kráska Adriana Lima patří mezi andílky Victoria’s Secret a je v historii nejdéle předvádějícím andílkem této modní značky. První přehlídku pro Victoria Secret’s absolvovala v roce 2000. Za svůj výdělek v roce 2015 může děkovat smlouvám s Maybelline, H&M, Marc Jacobs nebo třeba Vogue Eyewear.

4. Doutzen Kroes – 7,5 miliónů $

forbes.com

forbes.com

Nizozemská topmodelka už sice není andílek Victoria’s Secret, ale pořád má lukrativní smlouvu s kosmetickou firmou L’Oréal, je tváří šperků Tiffany & Co. a v rodném Nizozemí dokonce pro firmu Samsung.

 

5. Natalia Vodianova – 7 miliónů $

forbes.com

forbes.com

Je tváří dvou vůní – Calvin Klein Euphoria, kterou na sebe poprvé nastříkala v roce 2006, a Guerlain Shalimar Souffle de Parfum. Její příjmy se vyšplhaly z loňských 4 miliónů $ skoro na dvojnásobek. Tato 33 letá ruská modelka je tváří pro módní značku Stella McCartney a Theory.