Back
Image Alt

19:00 DILEMA – POSILOVNA, NEBO NE?

19:00 DILEMA – POSILOVNA, NEBO NE?

V tomhle případě jde o jakýsi vnitřní boj. Můžeme tomu říkat zamyšlení v sedm večer. Den v kanceláři se pomalu chýlí ke konci a jisté dilema dostává konkrétní podobu. Musím jít opravdu do posilovny? Během jedné takové chvilky jste se rozhodla zaplatit si permanentku do posilovny.

Nejistým a váhavým krokem jste se pak o něco později dostala do posilovny. Dobře jste se na to připravila. Na nohou měla staré “conversky” a na sobě úplně nenošené tepláky. Nechala jste se zapsat pod svým jménem, takhle už budete navždy zapsaná v seznamu sportovkyň.

large-4-218x300

Moc dobře jste se na tom místě necítila, ale nedáte to najevo. Odmítla jste pomoc při naprogramování běžícího pásu a začala ve špatném tempu. Nikdo vám přeci nebude říkat, co máte dělat. Už nemůžete, ale hrdost vám nedovolí vzdát to dřív než za čtvrthodinu, kterou jste si sama navolila. Zadýcháváte se, což je zjevný důsledek uplynulých třiceti let nezávazného života, večírků, cigaret, alkoholu a chronického nedostatku spánku. I přes tu námahu tu čtvrt hodinu zvládnete. O nějakých dvacet minut později odcházíte se vztyčenou hlavou a slibujete si, že zase brzy přijdete.

Omyl?

To bylo totiž před měsícem. Od té doby vás tahle otázka okolo 7 hodiny straší. Ale zatím jste se stejně k ničemu nedonutila. Večer vás ale vždy přepadne únava. Cítíte, že byste s tím měla něco dělat. A právě v tu chvíli volají kamarádi, jako kdyby zkoušeli vaší vůli. Moc pevné vůle nemáte, dobře to víte, ale je to jedno. Takže si aspoň pro sebe slíbíte, že zítra vážně půjdete do posilovny. Napíšete si plán, kde si vytyčíte, kdy a na jak dlouho půjdete cvičit, napíšete si jídelníček, kde bude spousta zdravého jídla, které si samozřejmě každé ráno připravíte do krabiček na celý den. Bohužel po třech dnech zjistíte, že prostě nestíháte.

Ale co, když si v sedm večer objednáte v kavárně sklenku vína, na posilovnu už si ani nevzpomenete. Nebo jste na tom jinak?

©Tereza Slavíková