Back
Image Alt

Aneta Langerová zářila na Prague Pride

Aneta Langerová zářila na Prague Pride

Ulice Prahy se v těchto dnech zaplnily duhovými barvami – začal totiž  Prague Pride 2015. Na tomto festivalu homosexuální kultury se ukázala i zpěvačka Aneta Langerová, která se svojí lesbickou orientací už několik let netají.

Koncert pro gaye a lesbičky

Aneta Langerová se proslavila v pěvecké soutěži Superstar. Její hvězda však od té doby neztrácí na popularitě, jak se to stalo mnoha jiným zpěvákům, kteří z této populární soutěže vzešli. Naopak, zpěvačka vydává i koncertuje.

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Ostatně, byla to právě ona, která svým pěveckým vystoupením na pražském Střeleckém ostrově odstartovala letošní festival. „Chtěla jsem podpořit Prague Pride v její myšlence,“ svěřila se zpěvačka v rozhovoru pro deník idnes.

Její hudba má úspěch nejen mezi posluchači, ocenění přichází i ze strany hudebních kritiků. Anetino poslední CD Na Radosti ovládlo hudební ceny Žebřík i Anděl. Píseň Tráva, která zazněla i na Prague Pride, se v několika anketách dočkala ocenění Skladba roku 2014.

Kromě Anety vystoupil na Střeleckém ostrově také další z finalistů Superstar Jaro Smejkal a hlavní hvězda celého večera, vousatá zpěvačka Conchita Wurst.

Rovná práva pro každého

V rozhovoru pro deník idnes se zpěvačka přiznala, že osobně se s odsuzováním své orientace nikdy nesetkala. Zprostředkovaně tuto zkušenost má, přesto však věří, že dnešní společnost se stává vůči homosexualitě stále více a více tolerantní.

Zastává také názor, že i homosexuálové by měli mít možnost sňatku či adopce.Myslím, že homosexuálové by měli mít právo na vše, na co má právo každý člověk. Takže i na sňatek. Nezáleží na tom, jestli se milují dva muži, dvě ženy, či muž a žena. Pro mě to má úplně stejnou hodnotu. Je to láska dvou lidí,“ řekla Aneta Langerová v rozhovoru. „To, jakým způsobem s tou láskou bude ten či onen pár nakládat, je už záležitost jen těch dvou lidí, nikoliv zákona.”

Všichni jsme stejně teplí!

Motto letošního Prague Pride je zcela jasné, není potřeba jej rozvádět. Svoje smýšlení demostrovali účastníci festivalu v sobotním průvodu Prahou. Toho už se Aneta Langerová neúčastnila, přiznala se, že z davových záležitostí takového rozměru má poměrně respekt.

Prague Pride