Back
Image Alt

Barbora Škodová – modelka v oblacích

Barbora Škodová – modelka v oblacích

Čaute holky,

ráda bych se s vámi podělila o jednu zajímavou zkušenost, a to, jak spojit modeling s další prací. V mém případě to je práce privátní letušky.

Foto: Archiv B. Škodové.

Foto: Archiv B. Škodové.

Přiznám se, že z počátku jsem se nad tímto článkem dlouho rozmýšlela a nevěděla jsem, jak jej uchopit. Nakonec jsem si ale uvědomila to, co dávno vím z vlastní zkušenosti – totiž, že spousta z nás má nějakou zálibu či jiné pracovní povinnosti, než jen modeling. Nicméně dělat privátní letušku se ani nepoštěstí každé.

Osobně mi tahle práce přijde úžasná! A to hned z několika důvodů! 🙂 Mám možnost navštívit každý druhý den jinou destinaci a získávám naprosto odlišné a nové zkušenosti. A pak je odpovědnost!

Sama se musím přiznat, že dříve jsem byla zvyklá nést odpovědnost pouze sama za sebe, ale od té doby, co dělám práci stevardky, velmi silně vnímám, že nesu zodpovědnost za celé letadlo a všechny životy na palubě. Jsem vyškolená a připravená řešit jakoukoliv situaci, a to tak, aby vše dobře dopadlo. To ale určitě známe, například z amerických filmů. 🙂

Foto: Archiv B. Škodové.

Foto: Archiv B. Škodové.

Především jde o to, že člověk začne vnímat věci jinak, nebere vše na lehkou váhu, tak, jako v minulosti. Začala jsem si mnohem víc vážit volného času, každého setkání s rodinou a s přáteli.

Velmi si ctím této příležitosti, která mi pomohla spojit příjemné s užitečným – cestovat a přitom pracovat. Když zrovna nejsem v oblacích, ihned se chopím příležitosti, tu nafotím katalog, tu se projdu po mole, jsem součástí workshopu či fittingu nově vznikající kolekce na nadcházející sezónu. Někdy si třeba jen oběhnu agentury a klienty v nových městech a zkusím získat další práci odjinud.

Je důležité neztrácet při tom všem pokoru. Také se snažte překročit veškerá zklamání či neúspěchy, vedou vás k dalším příležitostem, které jsou nakonec, díky naším ambicím, zaslouženě odměněny prací. Prací, která by neměla být jen prostředkem k zisku financí, měla by se pro každého zároveň stát i koníčkem, protože díky tomu přijde štěstí.

Proto bych tento článek zakončila mým celkem oblíbeným mottem: “Nezahálejte, a jděte si za svými sny!”