Back
Image Alt

Beata Rajská pokřtila kalendář, který vznikl ve skladu oceli

Beata Rajská pokřtila kalendář, který vznikl ve skladu oceli

Módní návrhářka Beata Rajská nedávno představila svoji novou kolekci Dante pro rok 2016. Ve spojitosti s tím vznikl i jedenáctý kalendář, který se 15. prosince dočkal svého křtu. Jeho tématem je gender.

Křest ovládly děti a rajská omáčka

Akce proběhla v prostorách INNEX showroom, kde se do role kmotrů a kmotřenek nového kalendáře vžily děti z pěveckého a tanečního uskupení Coro Piccolo. Namísto tradičního šampaňského byla navíc stylově použita rajská omáčka.

Křtem provázel moderátor Libor Bouček a nechyběl ani majitel showroomu Pavel Pravda, moderátorka Štěpánka Duchková, Denisa Domanská či Aleš Háma.

Eva Perkausová, Beata Rajská a Veronika Procházková. Foto: Herminapress.

Eva Perkausová, Beata Rajská a Veronika Procházková. Foto: Herminapress.

U zrodu nápadu byla Beatina malá vnučka

Letošní kalendář představuje křehké ženy v drsném, ryze mužském prostředí. Fotografie vznikaly ve skladu oceli v Kopřivnici či ve sklárně Moser v Karlových Varech a můžete na nich spatřit mnoho českých modelek a známých osobností. Před objektiv fotografky Petry Ficové nalákala Beata třeba Veroniku Chmelířovou Procházkovou, Evu Perkausovou, Gabrielu Kratochvílovou nebo třeba zakladatelku České Miss Michaelu Maláčovou.

Vše začalo oznámením, že nám do rodiny přibude holčička,“ vysvětlila Beata Rajská, jak přišla ke svému nápadu. „Moje šuplíky se začaly nemístně plnit bílými, ale hlavně růžovými šaty, botičkami a já si uvědomila, jak už v prenatálním věku ovlivňujeme další vývoj člověka.“

Její modely jsou vždy velmi ženské, zdůrazňují křivky a ukazují, co je na něžném pohlaví tak krásné. Přitom nikdy nesklouzávají k vulgaritě a odhalování ve snaze šokovat. Stejně tomu je i této nové limitované kolekce, která trochu netradičně sází na lýkový materiál.

Slavnostní křest kalendáře. Foto: Hermínapress.

Slavnostní křest kalendáře. Foto: Hermínapress.

“I přes okolí plné zloby zůstává žena ženou.”

„Vyslechla jsem příběhy žen, které i v neuvěřitelně těžkých osudech řešily, co na sebe. Dokonce i v Ravensbrücku (koncentrační tábor) měly své módní listy,“ vysvětlila návrhářka. „Chápala jsem z toho, že i přes okolí plné zloby a nenávisti zůstává žena ženou. Protože, ať řešíme v dějinách i v dnešní době genderové uspořádání, ať řešíme odlišné vnímání pohlaví či identitu, vím jistě, že módy a touhy být krásná či zajímavá se žena nevzdává ani v nejneuvěřitelnějších momentech.“

Eva Perkausová s kalendářem v ruce a Beata Rajská. Foto: Herminapress

Eva Perkausová s kalendářem v ruce a Beata Rajská. Foto: Herminapress