Back
Image Alt

Buďte v létě šik s jakoukoliv postavou!

Buďte v létě šik s jakoukoliv postavou!

Léto je noční můra mnoha z nás. Kalhoty, svetry a vůbec všechno nadbytečné oblečení může zůstat ve skříni, ale my bychom se ho nejraději držely zuby nehty, aby nikdo neviděl nedostatky naší postavy. Ty v letních šatech, sukních a šortkách vyniknou víc, než bychom si přály.

Řeknu vám tajemství: i v létě na vás může být vážně pěkný pohled, stačí vědět, jak se obléknout. Jasně, špíčky sice nezmizí se správnou sukní, ale můžete je opticky zakrýt a třeba i využít pro svůj prospěch. Jak? Čtěte!


Hrušky, do sukní!

Buďte v létě šikPostava typu hrušky je dost problematická. Pokud vám ji příroda nadělila, šortky nebudou nic pro vás. Zato sukně udělá své! Nejlíp sukně splývavá s délkou ideálně kousek nad kolena. Slušet vám bude áčková sukně, rozhodně ale zapomeňte na minisukně a cokoliv krátkého.

Snažte se od problémových partií (tedy většího zadečku a stehen) odpoutat pozornost a naopak zvýraznit vrchní část těla. Pomůžou vám výrazné rukávy a výstřihy a nápadité šperky. Vrchní část oblečení by měla kopírovat postavu, rozhodně ale nenoste nic, co je na vás napnuté jak šnůra na prádlo, aby se zbytečně nevyrýsovaly faldíky.

Jablka, ukažte nohy!

Problémem postavy „jablka“ je větší bříško a hrudník. Pokud jste jablko, mělo by proBuďte v létě šik vás první přikázání být: „Zahoďte pásky!“ Široký pásek přes břicho a další doplňky, které bohužel břicho zvýrazňují, jsou pro vás zapovězené. Stejně tak trička a halenky s třpytkami, výraznými nápisy a podobně. Sáhněte po šatech, a to po šatech s delší sukní (může být ke kolenům) a véčkovým výstřihem. Skvělé jsou tříčtvrteční rukávy, které schovají širší paže.

Zároveň se nebojte zvýraznit, co je na vás pěkného. Upozorněte na nohy pěknými lodičkami nebo obecně botkami na podpatku a dekolt zvýrazněte zajímavým náhrdelníkem. Budete šik!

Chlapecká postava? Oblečte se žensky!

Buďte v létě šikI s postavou, která nevypadá příliš žensky, se dá něco dělat. Nevýrazné křivky můžete opticky vyrýsovat. Buďte tak ženská, jak jen to jde! Slušet vám budou pásky zvýrazňující pas, širší sukně i spodní část oblečení do pasu. Vsadit můžete na cokoliv elegantně ženského.

Vyhrajte si se vším ženským, dovolit si můžete i volány (ale všeho s mírou!). Vyhnout byste se měla beztvarým hábitům, oversized oblečení a vůbec všemu, co potlačuje pas a ženské křivky.

Přesýpací hodiny mají vyhráno!

Postava s výraznými křivkami, tedy nápadnými prsy a boky, je tím, po čem ženy (a muži) touží. Můžete mít i nějaké to kilo navíc a není to žádná tragédie, nesnažte se své křivky skrývat! Zdůrazňujte pas a jednoduše noste všechno, v čem je vidět, že jste žena.

Kde oblečení nakupovat?

Ať už máte jakoukoliv postavu, vždy platí, že by kvalita měla vítězit nad kvantitou. Nekvalitní oblečení sice nakoupíte za pár korun, ale jakmile se vytahá a ztratí tvar, oblečení se srazí nebo vyšisuje, může se stát, že vám vaše oblíbené tričko udělá břicho jako balon.

Já ráda nakupuju v menších obchůdcích, protože v nich vždy seženu něco, co nemá dalších tisíc žen ve městě. Nezatracuji ani sekáče! Z internetových obchodů se mi osvědčily zahraniční Asos a z českých třeba OTTO, protože nebývá problém vyměnit to, co mi nesedne. Naopak špatnou zkušenost mám s nakupováním přes Ebay. Oblečení tam často vypadá přímo nádherně, ale když dorazí, realita nebývá tak skvělá. Jestli se ale přece jenom pro nějaký kousek nadchnete tak, že se rozhodnete to „risknout“, čtěte pozorně tabulku s rozměry. Ne vždy je M to samé M, co si kupujete ve svém oblíbeném obchodě.

Zdroj fotografií: Otto-shop.cz