Back
Image Alt

Bulharka co dobyla svět, Margo Cooper!

Bulharka co dobyla svět, Margo Cooper!

Přinášíme vám rozsáhlý rozhovor se současnou držitelkou titulu Top Model of the World 2016. Uhrančivá Margo Cooper z Bulharska oslňuje svou krásou, ale i jasnými názory na módní svět. Margo letos zasedne v porotě české Top Model of the World, kde bude pomáhat vybírat českou vítězku, která pojede reprezentovat Českou republiku na světové finále soutěže Top Model of the World 2017 na karibský ostrov Grenada.

Registrace do české Top Model of the World se uzavírají 30.dubna 2017.

Jaký je váš vztah s Bulharskem, Ruskem a Spojenými arabskými emiráty?

Narodila jsem se v Bulharsku, ale vyrostla jsem v Moskvě. Poslední dva roky zůstávám v Dubaji. Takže když se mě lidé zeptají, kde bydlím, tak vždycky s oblibou říkám, že v letadle. V současné době nemám pocit, že jsem zabydlená a zakořeněná kdekoli na světě. Hodně cestuji a užívám si tu šanci žít na mnoha místech.

Kolika jazyky mluvíte?

Plynně mluvím pouze bulharsky, rusky a anglicky. Ale dorozumím se v několika dalších jazycích. V podstatě se snažím naučit každý jazyk země, kterou navštívím, i kdyby jen pár slov. Angličtina je pro práci modelky základ. Musíte se o sebe v cizině umět postarat. A samozřejmě je třeba dobře komunikovat při focení či přehlídce. Chtěla bych se dobře naučit další jazyky, i kdyby jen pro vlastní potěšení.

Proč jste se rozhodla bydlet v Dubaji? Jak se vám tam, jako rezidentovi, žije?

Do Dubaje jsem přijela poprvé jako obyčejná turistka. Okamžitě jsem si toto město zamilovala, protože je bezpečné, čisté a plné příležitostí pro všechny bez ohledu na národnost. Pak jsem podepsala smlouvu s tamější modelingovou agenturou a rozhodla jsem se, že v Dubaji nějakou chvíli zůstanu. Dubaj je takové hlavní město módního průmyslu na středním východě. Celé fashion odvětví je zde tak rozvinuté a rostoucí, že je zde opravdu velký počet pracovních příležitostí pro modelky. Miluji Spojené arabské emiráty celým svým srdcem. Užívám si tam práci i bydlení, ale nedokážu si představit prožít tam celý život. Myslím si ale, že je obecně dobré někde delší dobu žít, doopravdy to místo poznat a navázat dobré kontakty.

Proč jste se rozhodla stát modelkou?

Nikdy jsem nechtěla být modelkou. Vystudovala jsem žurnalistiku a pracovala jsem jako marketingový manažer. Ale pořád jsem měla pocit, že mi něco chybí, že chci cestovat a ne sedět na kancelářské židli. Tak jsem si začala zjišťovat možnosti. Dopadlo to tak, že jsem šla na první soutěž krásy, kterou jsem našla. V podstatě to měla být jen zábava, ale najednou jsem začala dostávat nabídky na modelingové smlouvy v zahraničí. Převážila touha cestovat, žít v cizích zemích a potkávat nové lidi. Rozhodla jsem se chvíli držet modelingu.

Bojovala jste někdy se svojí postavou?

Vždycky říkám, že mám pouze jediný talent, a to jíst cokoli chci a zůstat přitom velmi štíhlá a fit. Přiznávám se, že to pro mě je požehnání. Pro perfektní postavu nemusím dřít. Nerada chodím do fitka, ale mám velmi aktivní způsob života. Denně nachodím klidně 10 i 15 kilometrů. Zbožňuji vodní a extrémní sporty. Zkouším nové věci jako jógu, squash nebo box. Jsem hedonista. Dělám pouze věci, které mi přináší potěšení. Možná právě proto mám v harmonii tělo i duši.