Back
Image Alt

Bulharka co dobyla svět, Margo Cooper!

Bulharka co dobyla svět, Margo Cooper!

Budovala jste si své první portfolio sama nebo vás ulovil scout?

Oslovil mne scout a dostal mě do modelingových agentur, tím to začalo. Dnes ale rozhodně preferuji být vlastním pánem a pracovat jako modelka na vlastní noze. Chci se rozhodovat sama za sebe, vnést do svého života trochu stability a ne se stěhovat každé dva tři měsíce.

Kdy jste poprvé podepsala smlouvu s modelingovou agenturou?

Úplně poprvé to bylo šťastnou náhodou v Dubaji. Ta doba pro mě byla plná zážitků a cenných zkušeností. Začala jsem chodit na castingy a došlo mi, že to nebude tak jednoduché. Musíte vstávat hodně brzy a chodit všude včas. Nejdůležitější je ale akceptovat, že nemůžete být vybráni pro všechny zakázky. Mě ta tvrdá práce bavila a do toho, abych se stala profesionální modelkou, jsem dala všechno.

Účastnila jste se nějakých kurzů pro modelky?

Modelingové kurzy bych doporučila každé začínající dívce. Naučí vás tam, jak správně chodit, jak se dobře nalíčit nebo jak pózovat. Vždycky se vám vyplatí, pokud zapracujete na své eleganci a ladnosti pohybů. Já jsem začala s modelingem poměrně pozdě, takže jsem se vše musela naučit za pochodu. Každopádně je třeba na sobě pořád pracovat. Pokud budete chtít, můžete se z každé příležitosti něco naučit. I já objevuji v modelingu stále něco nového.

Co je podle vás na modelingovém průmyslu to nejtěžší?

Myslím, že je těžké být neustále dost soutěživý a dravý. Požadavky na modelku se neustále mění. Dnes všichni vyhledávají ultra štíhlé modelky, zítra to budou plus size modelky a jaké to budou pak? Na jednu stranu je důležité se slepě nepřizpůsobovat a zůstat sám sebou, najít si na trhu své místo. Na druhou stranu musíte pořád sledovat co se na špici děje a kam směřují nové trendy.

V čem je vaše unikátnost?

Určitě hodně rozhoduje osobnost. Vždy naslouchám lidem, se kterými pracuji, věřím jejich názorům. Nikdy si na nic nestěžuji a vždycky se snažím, abych do práce dala všechno.

Můžete porovnat mezinárodní soutěže, kterých jste se jako modelka účastnila?

O soutěžích krásy bych mohla napsat celou knihu! Podle mě, celý průmysl okolo soutěží krásy pomalu umírá, drží se jen tak tak nad vodou a dnes už v něm ani nevidím smysl. Svět se mění každým dnem a tak rychle a soutěže krásy přitom zamrzly v čase a jsou pořád stejné! Proto mám raději modelingové soutěže, kde soutěží modelky a nestačí být jen kráska. Sama se také považuji za profesionální modelku a ne za královnu krásy.

Jak přelomová pro vás byla soutěž Top Model of the World v roce 2016?

Měla jsem sama od sebe velká očekávání. Věřila jsem si. V té době už jsem za sebou měla 4 titulní stránky různých mezinárodních časopisů, pracovala jsem pro několik agentur a v Bulharsku a Spojených arabských emirátech jsem už byla poměrně známá. Soutěž byla velmi dobře organizovaná a opravdu profesionální. Rozhodně to bylo náročné. Měli jsme hodně aktivit a zkoušek. Program jsme měli nabitý od rána do večera, přesto jsem si to užívala. Říkala jsem si, teď je čas a příležitost zazářit a ukázat všem, co ve mně je. A když jsem zvítězila, začaly přicházet zajímavé nabídky. Přes noc jsem se stala opravdu slavnou. Vítězství mi přineslo např. možnost propagovat turismus Filipín, podílet se na charitativních činnostech nebo třeba i mít vlastní sloupek v magazínu o cestování. Na druhou stranu se z ničeho nic stanete veřejnou osobou, kterou mnoho lidí sleduje. Musím více dbát na to, co dělám, říkám nebo publikuji na sociálních sítích. Pokud jsem dostala šanci být něčím vzorem nebo něco ovlivňovat, chci, aby to bylo jen v pozitivním smyslu.

Co bylo to nejtěžší na soutěži Top Model of the World?

Nejtěžší? Asi být vítězkou. Ne každý unese svůj neúspěch. Musela jsem se vypořádat i s určitou dávkou negativity, a to i ve chvílích, kdy jsem si měla užívat svého triumfu. Dnes už je to za mnou. Vím, že jsem si ocenění zasloužila tvrdou prací.