Back
Image Alt

Česká Miss oznámila nového spolumajitele!

Česká Miss oznámila nového spolumajitele!

Jak jsme už v minulosti informovali, soutěži Česká Miss se moc nedaří. Poslední finále  ani nebylo odvysíláno na TV Prima, jak to bylo zvykem. Nyní se však zdá, že se začne blýskat na lepší časy.

Před pár dny se konala tisková konference k dalšímu ročníku České Miss, kde byl oznámen nový spolumajitel soutěže. Je jím kosmetická firma Juliette Armand. Prezidentka kosmetické společnosti, paní Ioulia Armagou si nemohla toto oznámení nechat ujít a přiletěla až z Atén. K novince se vyjádřila takto: „Jsme potěšeni, že můžeme propojit naši kosmetickou firmu s tradiční a národní soutěží krásy Česká Miss, protože české modelky patří k nejkrásnějším na světě. Po prvním roce spolupráce, kdy byla naše společnost partnerem, jsme se rozhodli spolupráci rozšířit a vstoupit do projektu podílově. Zároveň jsme se domluvili na spolupráci s Martinem Ditmarem, který nám díky svým zkušenostem pomůže se vstupy na nové trhy a těšíme se na oboustranně úspěšnou spolupráci.“

Mimo jiné byl v rámci tiskové konference oznámen termín a místo konání dalšího ročníku České Miss. Galavečer se uskuteční 2. června 2018 v multifunkční aréně Gong v Ostravě.

Na tiskové konferenci nechyběly ani předchozí vítězky České Miss – Lucie Hadašová, Andrea Bezděková, Hana Svobodová, zatím stále úřadující Česká Miss Michaela Habáňová. Dále při oznámení novinek byly známé osobnosti – zpěváci Pavel Calta, Martin Maxa nebo moderátorka Štěpánka Duchková.

Tisková konference k České Miss. Foto: Roman Souček / Miss Events

Tři soutěže krásy

Nutno podotknout, že momentálně máme v České republice tři soutěže, nesoucí téměř totožný název. Pojďme si každou z nich krátce představit.

Česká Miss – Již zmiňovaná Česká Miss byla založena v roce 2005, přičemž v roce 2010 byla sloučena s konkurenční Miss České republiky. Od té doby ji známe jakou Českou Miss a tímto titulem se pyšní například Michaela Habáňová, dále Andrea Bezděková nebo Nikol Švantnerová. Vítězky jsou posílány na Miss Universe, Miss Earth a Miss Supranational. V roce 2016 byla soutěži odebrána licence k Miss World, na kterou již nejsou vítězky posílány.

Česká Miss 2016 Andrea Bezděková, Česká Miss Earth 2017 Iva Uchytilová, Česká Miss 2017 Michaela Habáňová. Foto: Roman Souček / Miss Events

Miss Czech Republic – Tuto soutěž jste v minulosti mohli znát pod názvem Miss Face. Byla založena v roce 2010 Taťánou Makarenko. Heslem soutěže je „Krásné tváře pomáhají“. Důležité jsou nejen výška a míry, ale především půvab a sympatie. Vítězky dále reprezentují na soutěžích Miss International, Miss Supranational a Miss Grand International. Současnou vítězkou je Kateřina Kasanová, od které v blízké době převezme korunku další dívka. Momentálně je v přípravě další ročník.

Miss České republiky – Soutěž vznikla začátkem tohoto roku. Ředitel soutěže Robert Novotný tak chce navázat na tradici těchto soutěží, která v posledních letech značně upadá. Soutěž byla vytvořena po nezdařilé spolupráci s Českou Miss.