Back
Image Alt

České lvice na červeném koberci

České lvice na červeném koberci

První březnová sobota se nesla v duchu slavnostního předávání Cen české filmové a televizní akademie za rok 2015. Dnes již legendární sošky se v pražském Rudolfinu předávaly v přímém přenosu. Jednalo se již o 23. ročník této kinematografické události, jejíhož moderování se opět ujala Lucie Výborná.

Slavnostního galavečera se účastnily přední herecké hvězdy české scény i mnoho dalších VIP hostů. Pozornost k sobě však přitahovaly především dámy v honosných róbách. Která z nich byla oblečená nejlépe? A vyrovnal se Český lev, co se večerních šatů týče, některému z velkých plesů (Ples v Opeře, Česko-Slovenský ples a Ples v Rudolfinu)? Inu, to už musíte posoudit sami.

Mezi nominovanými nechyběla oblíbená herečka Jitka Schneiderová, která dorazila v šatech z kouřového hedvábí s živůtkem pošitým krajkou. Model pochází z dílny návrhářky Ivany Mentlové. Na nadčasové hedvábí vsadila i Zuzana Svitínová, která svůj model z dílny Jakuba Polanky doplnila o norkovou štolu.

Foto: Hermínapress.

Foto: Hermínapress.

Nouze však nebyla ani o barvy! Odvážné oranžové šaty značky CHATTY zvolila Martha Issová, která dorazila s režisérem Davidem Ondříčkem po boku. Velice dobře vypadala také éterická Jana Plodková, která oblékla zelenou róbu od návrhářky Kateřiny Geislerové. A do třetice všeho dobrého je nutné vyzdvihnout i barevné šaty Terezy Voříškové. Její žlutá róba od návrhářského tria La Formela rozhodně patřila mezi nejzajímavější modely večera.

Foto: Hermínapress.

Foto: Hermínapress.

Alena Mihulová si došla pro ocenění za svůj výkon ve filmu Domácí péče v bílých šatech od návrhářky Kateřiny Matějkové. Stejnou barvu zvolila i přítelkyně Lukáše Pavláska Denisa, které se výběr kalhotové róby rozhodně povedl.

Foto: Hermínapress.

Foto: Hermínapress.

V béžových šatech s odvážným výstřihem dorazila herečka Lenka Krobotová. Její róbu má na svědomí návrhářka Josefína Bakošová. A k vidění byla i červená – šaty této barvy oblékla manželka Andree Babiše Monika. Tato róba pochází od libanonského návrháře Zuhaira Murada.

Foto: Hermínapress.

Foto: Hermínapress.