Back
Image Alt

Co nesmí chybět ve tvém šatníku.

Co nesmí chybět ve tvém šatníku.

Kabelka. Není to přece jen doplněk. Je to tvůj domov, i když je v něm pořádný nepořádek. Uvnitř se dá najít snad úplně všechno od prázdného krému na ruce, o kterém si říkáš, že to ještě domáčkneš, po rok starou účtenku, na které už není vidět ani za co byla. Navenek je krásná, přeci si musíš zachovat styl. Nikdo by už ale neměl vědět, co se skrývá uvnitř.

Džíny, vždy, všude a se vším. Vyplatí se investovat.

Vysoké lodičky. Když si budeš chtít připadat nad věcí. A to přeci chceš.

img_7504-169x300

Tenisky. Jsou tu pro tebe, když se ti prostě nechce jít v lodičkách.

Bílá košile. Klasická, nadčasová a prostá.

Baleríny. Ty nosíš místo pantoflí, které se ti nelíbí. Nemůžeš si vybrat mezi pohodlím a elegancí. Buď obojí, nebo nic.

Černé sako. I přesto, že na sobě máš mírně špinavé džíny – ty které nosíš pořád, jsi v něm elegantní. Nosíš ho tehdy, když nechceš, aby bylo poznat, že se ti ráno prostě nechtělo přemýšlet nad tím, co si vezmeš na sebe. Když ve skříni zase opět nemáš co na sebe.

Pánské boty. Už jenom kvůli tomu, že se vždycky říkalo, že tyhle nízké boty nejsou pro holky, a ty chceš být jiná. Vlastně to je přesně tvůj styl.

Baloňák. V bundě by ti bylo mnohem větší teplo, ale ty nechceš nosit bundu. Líbí se ti přeci baloňák.

Velká šála. Hodí se ti právě proto, že nenosíš bundu. I když se vážně hodně snažíš předstírat, že ti není zima, tak ty víš, že je.

Teplý svetr. Je jako deka, takže druhý den po večírku se perfektně hodí. Když se cítíš tak nějak společensky unavená, je tu pro tebe.

Velikánské sluneční brýle. Vždycky se najde důvod, proč si je vzít. Nosíš je pořád, dokonce i když prší. Máš kocovinu, probrečela si večer u filmu a máš oteklé oči, hrozně moc se ti nechce se líčit, vypadáš prostě nic moc, nebo v poslední řadě svítí sluníčko! Konečně.

img_7754-300x225

Košile o velikost větší. Vždycky jí máš nedbale zapnutou, o jeden knoflík méně, než se sluší, takže nevypadáš tak usedle. Vzala si jí svému příteli, a nikdy mu jí nevrátíš. Stejně tak je to i s teplými ponožkami, které ty nevlastníš, tak si je od něj musíš půjčovat a už nevracet.

Jednoduché, ale drahé tričko. Protiklady ovládají celý tvůj život, stejně tak i myšlenka svobody ovládá lidstvo. Chceš být oblečená jako ostatní, jen líp. Klidně strávíš celé odpoledne výběrem vhodného obyčejného trička, které bude připomínat kašmír.

©Tereza Slavíková