Back
Image Alt

CZECH BEAUTY – 5. sezóna startuje křtem Playboy pictorialu 14.4.2018 ve Fashion clubu

CZECH BEAUTY – 5. sezóna startuje křtem Playboy pictorialu 14.4.2018 ve Fashion clubu

Blíží se slavnostní zahájení jubilejní 5. sezóny známé glamour soutěže Czech Beauty, kde soutěží nejkrásnější české fotomodelky. Položili jsme několik otázek vítězkám loňského ročníku, které 14. dubna čeká slavnostní křest jejich Playboy pictorialu v luxusním pražském Fashion clubu. Co nám o průběhu celé soutěže prozradila  Nela Šálková, Slavěna Albastová, Jana Zetochová, Monika Ludlová a Kristýna Rojíčková a jak jim titul Czech Beauty Star 2017 pomáhá v kariéře fotomodelky?

Jak jsi se na finále soutěže Czech Beauty těšila a jak splnila samotná akce a následné ohlasy lidí z okolí tvé očekávání?

Nela: Na finále jsem se moc těšila, protože na rozdíl od semifinále, jsem nebyla kupodivu vůbec nervózní. Nepodcenila jsem přípravy a vyplatilo se! Mohu říct, že po soutěži jsem začala dostávat hodně zajímavých pracovních nabídek, a to i ze zahraničí.

Slavěna: Soutěž Czech Beauty pro mě byla celá překvapující. Mám slabost na prostředí, ve kterém Czech Beauty probíhala. Připadala jsem si jako Popelka, která se stala princeznou.

Jana: Na finále jsem se moc těšila, všichni mí přátelé ale i fanoušci mi moc fandili. Ani jsem nečekala, že budu mít tolik pozitivních ohlasů.

Monika: Na finále jsem se těšila jako malá holka. Nečekala jsem, že bych se mohla dostat takhle daleko. Proto jsem to viděla hlavně jako velikou příležitost, jak se posunout někam dál nebo nabrat zkušenosti. Přišli mě podpořit nejbližší přátelé a rodina. Nejvíc si to asi užila moje mamka, která celý večer bez přestání tancovala, dokonce i s účinkujícími. Samotná akce byla skvěle zorganizována a všichni si večer moc užili.

Kristýna: Na finále jsem se těšila moc. Samotná akce byla velice úspěšná a ohlasy lidí byly také super. Na okamžik jsem si dokonce připadala jako nějaká celebrita.

Czech Beauty Star 2017: Slavěna Albastová, Jana Zetochová, Nela Šálková. Foto: Jiří Pop, Milan Žovin, Jiří Rašner

 

Měla jsi na získání titulu Czech Beauty Star jen pozitivní ohlasy nebo jsi čelila i kritice, že ses rozhodla pro soutěž, která není klasickou miss?

Nela: Na rozdíl od jiných soutěží se Czech Beauty liší hlavně tím, že nemá přehnaně přísná vstupní kritéria. Krásná dívka může být i ta, která je vdaná nebo nemá míry 90-60-90. To mi tahle soutěž dokázala. Bylo tam opravdu spoustu krásných dívek a nebyly jen kost a kůže, ale opravdu sexy.

Slavěna: Pozitivní.

Jana: Negativní reakce na získání titulu v Czech Beauty nebyly žádné. Přátelé, ale i fanoušci, mi stále opakují, abych se určitě zúčastnila i jiných soutěží krásy.

Monika: Já osobně jsem se setkala jen s pozitivními reakcemi. Dokonce mi chodily milé a pozitivní zprávy, že jsem vyzkoušela i něco jiného než jen klasickou miss. Zkusit se má v životě všechno, nebo ne?

Kristýna: Na sociálních sítích se dokonce ozvali i stáří známí, o kterých jsem léta neslyšela. Ocenění všech mi udělala velkou radost. Než s kritikou, jsem se potkala v několika případech se závistí. Nejde o to, jestli jde o klasickou nebo neklasickou soutěž. Jde o související příležitosti. A v tomto ohledu tato soutěž směřuje, si myslím, ke špici.

Czech Beauty Star 2017: Kristýna Rojíčková, Monika Ludlová. Foto: Jiří Šubrt, Milan Žovin

Budeš se díky úspěchu v soutěži věnovat více fotomodelingu, navazuješ po finále nové spolupráce s fotografy nebo to byla pro tebe jen příjemná epizoda?

Nela: Určitě se fotomodelingu a přehlídkám chci dále věnovat. Je to i můj koníček. Starat se o sebe a vypadat dobře, je pro mě důležité. Spolupráci s fotografy úspěšně rozvíjím a dostávám určitě více pracovních nabídek.

Slavěna: Před soutěží jsem měla období, kdy jsem ztratila motivaci dělat modeling. Zanevřela jsem nad touto oblastí. Ale Czech Beauty mě dostala zpátky do hry. A pociťuji též vděčnost kvůli tomu, že jsem byla oceněna za práci, kterou jsem od svých 19 let odvedla.

Jana: Určitě se budu fotomodelingu věnovat více. Samozřejmě jsem ráda za každou nabídku spolupráce, kterých je nyní dost.

Monika: Určitě mě soutěž hodně posunula. Získala jsem nové kontakty a pracovní příležitosti, a rozhodně nebyla jen příjemnou epizodou. Budu na sobě pracovat dál, protože vím, že se mi to třeba jednou vrátí.

Kristýna: Po akci se spontánně ozvalo několik fotografů a vesměs se tato focení hned uskutečnila. Další nabídky stále přicházejí. V tomto smyslu tato soutěž předčila má očekávání. Hodně se těším na focení pro Playboy, za tuto možnost vděčím Czech Beauty a jen kvůli tomu mé vítězství stojí za to. Tímto pořadatelům ještě jednou moc děkuji.

 

Zvažuješ založení vlastního modelingového profilu nebo si už buduješ vlastní fanklub? Případně dej odkaz.

Nela: Vlastní modelingový profil jsem si po soutěži založila na Facebooku – najdete mne tam jako /nelasalkovaphotomodel/ a na instagramu jako /nelaczechbeauty/.

Slavěna: Chystám vlastní webové stránky. Na Facebooku mám stránky jako /Slavěna Albastová/.

Jana: Na Facebooku mám modelingový profil /janazetochovaphotomodel/

Monika: Zatím jsem o tom nepřemýšlela. Ale už jsem si všimla, ze ostatní vítězky mají své stránky, tak v budoucnu něco podobného možná také založím. Zatím využívám jen svůj Instagram, na kterém jsem jako /monickaludlova/. Tam mám všechny své fanoušky, už v krásném počtu 10 tisíc, a to mi prozatím stačí. Na Instagramu také sdílím veškeré své úspěchy i neúspěchy, nové fotky či výsledky ze zápočtů na vysoké škole.

Kristýna: Ještě jsem o tom nepřemýšlela. Děkuji za podnět. Nakonec si asi nechám poradit od lidí z branže, se kterými o tom budu podle příležitosti v blízké budoucnosti mluvit.

 

Těšíš se na focení pro prestižní časopis Playboy Czech Edition? Co od toho očekáváš a jak se připravuješ?

Nela: Těším se moc. Je to pro mě skvělá zkušenost. Přípravy nepodceňuji, i když v zimě o svátcích jsem tedy zahřešila. Teď ale na sobě zase pořádně makám.

Slavěna: Playboy. Jasně! Připravuji se běháním 70 km týdně a dávám si pak ještě pár břišáčků k tomu jako bonus.

Jana: Na focení pro Playboy se moc těším! Je to pro mne obrovská zkušenost, očekávám od toho, že přijdou další nabídky na focení. Připravuji se tak, že pravidelně chodím do fitka. Mám i osobního trenéra Luboše Raušera, bez kterého by to nešlo!

Monika: Strašně moc se těším. Do teď vlastně nevěřím, že pro něj budu fotit! Je to úplná bomba! Očekávám od toho nezapomenutelný zážitek a zkušenost! V rámci příprav jsem byla fotit podobný styl, a dokonce jsem nakoupila spodní prádlo a doplňky.

Kristýna: Těším se moc! Věřím, že mi to může hodně pomoci v modelingu, uvidíme. Připravuji se maximálně, co mi povinnosti ve škole dovolí.

 

Jaká panovala v Czech Beauty soutěžní atmosféra? Spolupracuješ dál s týmem a soutěžícími? Našla sis v soutěži nějaké nové přátele a případně prozradíš, komu jsi v soutěži fandila nebo kdo tě překvapil?

Nela: Atmosféra byla super. Holky jsou moje krev a máme si co říct. Vždy, když máme společnou práci, tam se na holky moc těším. Nové přátele jsem si našla, a to všechny do jednoho, kdo v soutěži byl. Nebyl nikdo, s kým bych si nerozuměla.

Slavěna: Atmosféra byla boží. Holky spolupracovaly. Líbilo se mi, jak všechny držely při sobě. Po soutěži mě mrzelo, že některé hned zapomněly na druhé. Tím jsem poznala ty opravdovější kamarádky.

Jana: Atmosféra v Czech Beauty byla super! Holky jsou skvělé, jak semifinalistky, tak i finalistky. Jsem stále v kontaktu s celým týmem i soutěžícími. V soutěži jsem si našla přátele a jsem za to moc ráda, protože ráda navazuji nové vztahy a poznávám nové lidi. Prozradím, že jsem fandila Nele, výhru jsem jí moc přála.

Monika: Atmosféra mě oproti ostatním soutěžím strašně překvapila. Holky byly úžasné, byly jsme jeden tým, podporovaly jsme se navzájem a nepanovala žádná negativní atmosféra. Dokonce bych si troufla říct, že se neobjevila ani závist, protože všechny holky byly na úrovni a organizační tým byl velice profesionální. Spolupráce samozřejmě trvá, scházíme se, plánujeme různé společné akce a focení. V soutěži mě velice zaujala Slavěna, je to prostě osobnost! Té jsem fandila asi nejvíc! A titul má zaslouženě!

Kristýna: Atmosféra byla nezapomenutelná, vskutku. S některými fotografy, kteří byli v týmu, jsem již uskutečnila focení a věřím, že nebyla poslední. S holkami, které jsem tam potkala, si pravidelně chatujeme na Facebooku a uvidíme, které nové známosti se vytaví v dlouhodobé přátelství. Tak jako mnohé v životě, to ukáže zase jen čas samotný. Jinak jsem fandila hlavně sama sobě a ten kdo mluví o těchto věcech jinak, … Překvapili mne jinak všichni svou ochotou pomoci.

 

Co bys, jako jedna z vítězek, vzkázala dalším dívkám, které váhají, jestli jít do tohoto projektu? Máš nějakou fotogenickou kamarádku, na kterou bys touto cestou chtěla upozornit?

Nela: Jako vítězka všem krásným dívkám vzkazuji, zkuste to! Nemáte co ztratit a nebudete litovat. Je to super zkušenost a hlavně zábava. Pokud máte rádi focení, pozornost a chcete poznat fajn lidi, pak je tato soutěž pro vás.

Slavěna: Vzkazuji všem holkám, ať na sobě koukají makat. Aby nemusely být závislé na chlapovi nebo na modelingu, který nikdy nezaručí, že se budete zrovna vy líbit. Zvlášť, pokud jdete čestnou cestou. Mám spoustu fotogenických kamarádek: třeba Sasha A., Pavlína Richterová, Diana Mandicová, Jana Hronová (přírodní zrzka s pihami), Adél Bednářová, Verča Dadoková, Katka Kosarová, Barča Vařejkova a její sestry, Gabrielka Kneslová, Nikol Klimešová… je jich fakt móóóc.

Jana: Dívkám bych vzkázala, ať se určitě přihlásí. Je to super zkušenost, člověk se díky tomu posune dál a pozná spoustu super lidí! Holky, všechny jsme krásný! Nestyďte se a pojďte do toho! Mám mladší sestřičku Danu, která se focení moc nevěnuje. Myslím, že by měla začít, protože když jednou za čas něco vyfotí, tak jí to moc sluší! Určitě ji přihlásím a budu jí moc fandit.

Monika: Určitě bych chtěla všem holkám vzkázat, že dokud jsme mladé, měly bychom zkusit vše, co se nám nabízí! Život máme jenom jeden a podle mě je lepší to zkusit a neuspět, než to nikdy nezkusit a později si to vyčítat. Člověk se musí naučit vyhrávat i prohrávat, protože každý pád i úspěch nám do života něco dá. Tak hlavně myslete pozitivně a buďte samy sebou.

Kristýna: Vzkázala bych, ať se dívky nebojí, že v soutěži jde jen o focení aktů. Ale ať se nebojí ani focení ve stylu glamour. Je to právě ta hranice, kam já sama jdu nejraději, jelikož se ukáže naše krása v plné prostotě. A kvůli kráse se vlastně takových soutěží účastníme, ne?

Iva Karasová s vítězkami Czech Beauty 2017