Back
Image Alt

Dior a já – nahlédněte do zákulisí slavné značky

Dior a já – nahlédněte do zákulisí slavné značky

Pokud vás baví móda, rády se tomuto svému koníčku věnujete a zajímají vás různé pikantnosti ze světa módních návrhářů, máme pro vás jeden tip. Do kin totiž právě dorazil italský film režiséra Frédérica Tchenga Dior a já. Na co se můžete těšit?

Žádná fikce

Tento snímek je velmi realistický, patří totiž mezi dokumentární filmy. Nečekejte proto žádnou srdcervoucí story o tom, kterak chudá dívka potkala milionáře. Dior a já je na dřeň odhalený naturalistický pohled do světa této slavné módní značky.

Konečně tedy můžete zjistit, nakolik pravdivý je jeden z nejslavnějších módních filmů s Meryl Streep, Ďábel nosí Pradu.

Zjistíte všechno o…

tom, jak to chodí v zákulisí módního domu Christian Dior. Dokument ukazuje, jak vznikala první haute couture kolekce nového uměleckého ředitele Dioru Rafa Simonce. Ten byl na své místo zvolen za všeobecného údivu módního světa, na jeho bedrech proto leží nelehký úkol. Musí všechny přesvědčit, že si svoji pozici zaslouží.

Film je do jisté míry také jakási poklona švadlenám, které odvádí velké množství práce. Jsou to vlastně tyto ženy vytváří všechny legendární kousky, oblékají ty nejslavnější modelky světa a jejich jména přesto nikde nefigurují.

dior-and-i-bts-2-746x420

Pohled do historie

Dokument mimo jiné ukazuje, že Dior je obchod jako každý jiný. Jistě, duch zakladatele tohoto módního domu, Christiana Diora, je zde stále přítomný, je nutné zajistit chod této obří korporace a většině zaměstnanců zase až tolik nezáleží na tom, kdo je zrovna uměleckým ředitelem.

Co je tedy víc? Obchod nebo módní inspirace? Tato otázka je pomyslnou červenou nití, která se vine napříč celým filmem.


A co vy? Chystáte se do kina?