Back
Image Alt

Fenomén módních blogů

Fenomén módních blogů

V dnešní době se bloguje již téměř o všem, není se proto čemu divit, že přibývá i slečen, které píší o módě a líčení. Stávají se tak inspirací pro mnoho dalších, ať už mladých či starších dívek a žen, které si třeba neví rady nebo se prostě jen chtějí mrknout, co se nosí. Znáte nějakou takovou?

Zoe Sugg alias Zoella

Zoella je takříkajíc hitem internetu. Tato britská slečna začínala s blogem ve svých 19-ti letech a rychle získala podporu stovek dívek, které doslova hltaly každý její článek. Dnes má Zoe již čtyřiadvacet let a z blogu přesedala na Youtube. Její vloggy jsou však stále hitem – její youtube kanál odebírá přes 8 541 000 lidí a její videa mají 479 747 731 zhlédnutí. Na Instagramu (více než 5 000 000 odběratelů) i Twitteru  (přes 3 000 000 sledujících) slaví Zoella podobný úspěch.

Její módní svět ji dnes živí, protože youtuber s takovou sledovaností, jakou má ona, si s přehledem vydělá na živobytí. Zoella má vlastní kosmetickou značku a dokonce nedávno vydala knihu s názvem Girl Online. Vedou se však diskuse, jestli je opravdu autorkou knihy, nebo ji napsal někdo jiný a Zoellino jméno jen prodává.


ovs_czechchicks_01b

Hanka Drozdová & Veronika Franková alias The CzechChicks

Ani český rybníček není, co se módních blogerek týče, nijak pozadu. Mezi nejsledovanější české slečny patří dvojka známá jako The Czech Chiscks. Jejich vlastní webová stránka má každý den přes 18 000 unikátních návštěv, své následovníky mají i na Facebooku (více než 16 000 sledujících) a Instagramu (přes 23 000 odběratelů).

Tyto dvě dámy začaly blogovat na vysoké škole, ve snaze podělit se o svoji lásku k módě. A i ony jsou dnes takříkajíc za vodou, protože jejich koníček je s nejvyšší pravděpodobností uživí. Díky úspěchům se jim podařilo otevřít vlastní internetový obchod bechick.com, ve kterém nabízí oblečení a doplňky z USA a Itálie.


A co vy?

Módních blogerů je pochopitelně mnohem víc, i co se naší malé republiky týče. Nepatříte mezi ně? Podělíte se s námi o odkaz na váš fashion blog? A jaké další blogy sledujete?

A co si myslíte, že stojí za úspěchem módních blogerek, o kterých dnes byla řeč?