Back
Image Alt

Galavečer Alzheimerova choroba… nejste na to sami

Galavečer Alzheimerova choroba… nejste na to sami

nedávném článku jsme vás zvali na slavnostní galavečer Život s demencí, který 1. října proběhl v pražské Lucerně. A protože víme, že mnohé z vás toto téma zajímá, připravili jsme reportáž a také slibovaný záznam z akce, ve kterém naše kolegyně a modelka Petra Růžičková vyzpovídala některé účastnice módní přehlídky.

Křest se vším všudy

Vrcholem večera byl slavnostní křest nového kalendáře společnosti Anavita pro rok 2016. Nafotily ji jen známé osobnosti, mezi kterými nechybí modelky, herci, zpěváci ani sportovci, spolu s klienty domů pro seniory. Nechybí mezi nimi Tereza Fajksová, Ilona Czáková nebo třeba brněnský fotbalista Petr Švancara, který si z focení odnesl velmi silný zážitek. „Ten pán, se kterým jsem fotil na kluzišti v Brně Za Lužánkami, byl naprosto úžasný. Rád spolupracuji na projektech, které mají smysl. A dělat radost těm, kdo to potřebují – v tomto případě starým lidem – má rozhodně obrovský smysl,“ přiznal.

Slavnostní křest kalendáře. Foto: Nadace Život s demencí.

Slavnostní křest kalendáře. Foto: Nadace Život s demencí.

Kalendář se dočkal řádného křtu, jak se ostatně sluší a patří. Nechyběly krásné kmotry, v čele s členkou správní rady nadace Život s demencí a bývalou modelkou Veronikou Procházkovou, ani tradiční polévání šampaňským.

Pokud byste měli o kalendář zájem i vy, můžete si jej snadno pořídit. Svými 390,- Kč přispějete na dobrou věc. Stačí jen navštívit jednu z poboček domů pro seniory Anavita, kde vám jistě vyjdou vstříc. Kalendář se dá zakoupit i on-line, stačí napsat na facebookovou stránku Anavita nebo Nadace Život s demencí.

Na akci vystoupil také Václav NOID Bárta. Foto: Nadace Život s demencí.

Foto: Nadace Život s demencí.

Módní show

Brněnská módní návrhářka Iveta Řádková, která se nejvíce proslavila kolekcí se vzory z obrazů Karla Gotta, si pro hosty slavnostního galavečera připravila neopakovatelnou fashion přehlídku. Její modely oblékly samé krásné dámy, mimo jiné i Aneta Vignerová, Nikol Švantnerová a Nikola Buranská, které se uvolily i k malému rozhovoru. Takže pokud vás zajímá, jak probíhá příprava na módní přehlídku nebo jak vypadá účes modelky dvě hodiny před startem akce, určitě si video pusťte.

Kromě výše zmíněných dam byla k vidění i Andrea Kalousová, Karolína Mališová, Iveta Lutovská, Veronika Procházková, Monika Leová, Gabriela Kratochvílová a Tereza Fajsková, která přiletěla do České republiky speciálně na tuto akci. „Přiletěla jsem z Bali. Jela jsem dvacet čtyři hodin v kuse, jsem hodně pracovně vytížená, proto chodím v Čechách jen na akce, které stojí za to a líbí se mi,“ vysvětlila modelka.

Nikol Švantnerová během módní přehlídky. Foto: Nadace Život s demencí.

Nikol Švantnerová během módní přehlídky. Foto: Nadace Život s demencí.

Více fotografií z akce najdete na následující straně…