Back
Image Alt

Galavečer nadace Život s demencí

Galavečer nadace Život s demencí

Nadace Život s demencí pořádá 1. října 2015 charitativní Galavečer s názvem „Alzheimerova choroba – Nejste na to sami.“ Svět modelek TV bude u toho a vy se můžete těšit na reportáž! Napřed si ale pojďme říci o tomto projektu něco víc.

Pomoc s osvětou

Hlavním záměrem této akce, která se uskuteční v pražské Lucerně, je upozornit na rostoucí riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Počet nemocných totiž každoročně stoupá a vzniká tak nutnost větší osvěty, jež by měla ideálně vést k prevenci.

„Chceme veřejnost každoročně v tomto čase prostřednictvím Galavečera v Lucerně seznámit s činností nadace, ale zejména vyburcovat ke společenské diskusi a k prevenci Alzheimerovy nemoci, řekla členka správní nadace Pavla Hýblová. „Rostoucí počty seniorů, kterým lékaři diagnostikují Alzheimerovu chorobu, totiž u nás aktuálně šplhají už k 140 tisícům. Do roku 2050 se ovšem tato čísla podle odhadů zřejmě ztrojnásobí.“

Život s demencí

Módní a zábavná show

Záštitu nad touto akcí, kterou bude přítomné provázet moderátor Jan Čenský, převzala 2. Vicemiss 2007 Veronika Procházková-Chmelířová. Dobrou zprávou je, že to není jediná okouzlující dáma, na kterou se můžete těšit.

Vrcholem slavnostního večera totiž bude módní přehlídka kolekce návrhářky Ivety Řádkové. Modely z jejího salónu oblékne i aktuálně nejkrásnější žena České republiky, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová. Těšit se můžete i na Moniku Leovou, Andreu Kalousovou, Anetu Vignerovou, Terezu Fajksovou či Gabrielu Kratochvílovou. Není tu však nouze ani o mnoho dalších lákadel.

Dobrou věc se rozhodli podpořit i zpěváci Marek Ztracený, Martin Chodúr a Radim Schwab. Akce se zúčastní i Roman Vojtek, Ondřej Ruml a také herečka Daniela Šinkorová.

Život s demencí

Kalendář pro dobrou věc

Na akci bude možné zakoupit také kalendář nadace na rok 2016, který s klienty ze sítě Domovů seniorů Anavita nafotilo Photostudio 23 známých brněnských fotografů, bratří Lumíra a Marka Smělíkových. Domovy seniorů Anavita se zaměřují právě na péči o jedince postižené Alzheimerovou chorobou, jenž je označována za tichou epidemii 21. století.

Na tvorbě kalendáře se podíleli i slavné osobnosti. Po boku seniorů tak můžeme spatřit třeba zpěvačku Ilonu Csákovou, modelku Anetu Vignerovou, fotbalistu Petra Švancara, Terezu Fajskovou či organizátorku tohoto večera Veroniku Procházkovou-Chmelířovou.

„Velmi mě překvapilo, jak pozitivně a vstřícně zareagovaly oslovené Miss, zpěváci i herci na nabídku stát se součástí celého projektu a podpořit osvětu Alzheimerovy choroby,“ přiznala Veronika Procházková. „Většina podobných projektů je totiž zaměřená na jinou cílovou skupinu a senioři jsou v naší společnosti spíše na okraji zájmu. Rádi bychom postoje české společnosti i díky této chystané osvětě postupně měnili.“ uvedla.

Život s demencí

Přijďte podpořit dobrou věc

Akce se uskuteční, jak již bylo řečeno výše, v kultovní pražské Lucerně. 1. října 2015 se můžete od 20:00 přijít podívat i vy. Vstupenky budou v prodeji přímo na místě a vstupné je dobrovolné. Získat zde můžete i charitativní kalendář.

Pokud se na společenských akcích necítíte zrovna jako ryba ve vodě, počkejte si na reportáž Svět modelek TV. Kalendář si můžete pořídit v jednom z Domovů seniorů Anavita nebo přímo v sídle nadace Život s demencí. To najdete v ulici Na Poříčí 25 v Praze.