Back
Image Alt

Gréta Slezáková, úspěšná česká topmodelka

Gréta Slezáková, úspěšná česká topmodelka

Topmodelka Gréta Slezáková patří v zahraničí, kde převážně žije a pracuje, mezi nejúspěšnější a nejžádanější české modelky – čtyři roky pracovala v New Yorku, poté devět let v Paříži. Během svého hvězdného působení stihla nafotit titulní strany a editorialy luxusních madazínů jako je Elle, Madame Figaro, Vogue, Harper’s Bazaar, Marie Claire či Glamour. Stala se tváří úspěšných kampaní na parfém Dior Forever and ever od Christiana Diora a Salvatore Ferragamo, dále produktů světově proslulých značek Chanel, Guerlain, Vichy, L’Oréal, Palmer’s, Chantelle, Anna Sui, Lee a mnoha dalších.

Topmodelka Gréta Slezáková, zdroj: Myslbek a Matúš Tóth

Topmodelka Gréta Slezáková, zdroj: Myslbek a Matúš Tóth

Pro Čechy tuto éterickou topmodelkou znovuobjevila módní návrhářka Ivana Mentlová, když si ji po Miss World roku 2006 Taťáně Kuchařové, která zářila ve třech předchozích kampaních,  vybrala jako novou tvář. Je to krásná žena, síla její osobnosti se snoubí s energií mých modelů. Pro mne je to česká Kate Moss,” vysvětlila svou volbu návrhářka.

Modelka Gréta Slezáková v kampani pro Ivanu Mentlovou, zdroj: Matúš Tóth

Modelka Gréta Slezáková v kampani pro Ivanu Mentlovou, zdroj: Matúš Tóth

Ačkoli je Gréta vytíženou maminkou malého synka, je pracující modelkou a to zejména v zahraničí, kde má pořád hodně lukrativních zakázek. Kvůli synovi se ale snaží v rodných Čechách trávit stále více času. A jak si tato aktivní topmodelka udržuje dokonalou postavu? “Mám ráda zdravý životní styl, dávám si pozor na to, co jím. Běhám kolem malého, to mě udržuje ve formě. Mám velmi akční dítě, takže hodně času trávíme venku,” vysvětluje sympatická modelka a maminka.