Back
Image Alt

Houslistka Lindsey Stirling zářila ve Žlutých lázních

Houslistka Lindsey Stirling zářila ve Žlutých lázních

Mladá nadějná americká star Lindsey Stirling se do Prahy vrátila ani ne po roce. Její vystoupení si do pražských Žlutých lázní přišly poslechnout stovky fanoušků nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska či Neměcka.

Vyhrála boj s anorexií

Lindsey Stirling se snaží podpořit mladé dívky v boji proti anorexii. Ona sama se s touto závažnou mentální poruchou v minulosti vypořádala a zvítězila. Jak se však sama nechala slyšet, potřebovala k tomu spoustu síly a podporu svého okolí!

Díky tomu vznikla i její píseň Shatter Me (tedy rozbij mě), kterou si, stejně jako její ostatní songy, můžete pustit na jejím youtube kanálu. Křehká tanečnice ve skleněné kouli nakonec rozbije bariéru předstíraného bezpečí, kterou si kolem sebe vystavěla a odhodlaně čelí světu. A přesně to vzkazuje houslistka všem nemocným dívkám – přestaňte si kolem sebe stavět zdi ze lží a z iluzí a bojujte!

Lindsey Stirling kdysi bojovala s anorexií a vyhrála! Foto: Facebook L. Stirling.

Lindsey Stirling kdysi bojovala s anorexií a vyhrála! Foto: Facebook L. Stirling.

Instrumentální hudba

Hudba, kterou tato mladá umělkyně produkuje, je většinou instrumentální. Kromě toho, že hraje na housle, však také tančí. Zkoordinovat dvě takto náročné činnosti musí být nesmírně náročné, Lindsey Stirling to však zvládá na výbornou.

Její muzika oslovuje fanoušky napříč všemi věkovými kategoriemi. Je blízká ženám i mužům a často v sobě nese nějaké poselství, jako tomu je u výše zmíněného songu Shatter Me.

 

Více na další straně…