Back
Image Alt

Hříšná jeptiška Taťána Makarenko

Hříšná jeptiška Taťána Makarenko

Modelka a ředitelka soutěže Miss Face Táňa Makarenko se bude už v únoru vyjímat na pultech většiny českých knihkupectví. Jak to? Její fotografii totiž ozdobí knihu Poslední modlitba z pera spisovatelky Veroniky Černucké.

Modelka se rozhodla pro spolupráci s nakladatelstvím MOBA, které vydává původní české detektivky, i proto, že autorku knihy zná osobně z dob svého studia. Obě jsou totiž z Teplic, kde Veronika Černucká učila Taťánu na gymnáziu.

“Šla do toho s tím, že dělá charitu.”

„Původně jsem si myslela, že mě odmítne, ale ona po krátkém přemýšlení souhlasila,“ řekla autorka detektivního příběhu Poslední modlitba. „Šla do toho s tím, že dělá v podstatě charitu,“ dodala spisovatelka.

Veronika Černucká v rozhovoru vysvětlila, že psaní knih není příliš výdělečná činnost. Modelka ani fotograf si proto téměř nic nevydělali. O to chvályhodnější ale jejich práce je!

Obálka knihy je opravdu povedená. Foto: Nakladatelství MOBA.

Obálka knihy je opravdu povedená. Foto: Nakladatelství MOBA.

Za fotografií stojí známý umělec Petr Kozlík, který mimo jiné spolupracuje třeba s módní manufakturou Rodná Hrouda. Před jeho objektivem už se tak vystřídalo mnoho českých miss a modelek – naposledy třeba Hana Vágnerová, Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová nebo třeba Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová.

I v tomto případě stojí výsledek za to! Provokativní snímek bude knihu jistě prodávat po stovkách. Koupíte si detektivku s Táňu Makarenko domů i vy?