Back
Image Alt

I Češka se může stát topmodelkou

I Češka se může stát topmodelkou

Ptáš se občas sama sebe, jestli má cenu zkoušet kariéru modelky, když jsi z tak malé země, jako je Česká republika? Máš pocit, že nemůžeš prorazit, když nejsi z Milána nebo z Paříže? Nenech se mýlit, i Češka může být topmodelkou, stačí jen chtít.

Pojďme si nyní představit několik českých modelek, které jsou spojovány se slavnými značkami. Tyto ženy takříkajíc udělaly díru do světa a to i přesto, že jsou to jen Češky.

Kdo ví, třeba budeš příští česká topmodelka ty!

Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová potvrzuje hezké rčení, že Češky jsou nejkrásnější ženy na světě – jako první totiž zvítězila v prestižní mezinárodní soutěži Miss World. V roce 2006 porazila více než 100 krásek z celého světa a získala vytouženou korunku. Tomuto úspěchu pochopitelně předcházela výhra v soutěži Miss České republiky.

S prací modelky začala Taťána v sedmnácti letech. Dnes patří tato Češka mezi topmodelky a stále je jednou z nejkrásnějších žen světového modelingu. Účinkovala ve videoklipu Justina Timberlake a v roce 2014 ji společnost World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) označila jako mezinárodního lídra mladé generace.

Její fotografie otiskly magazíny Vogue, EMA nebo Society. Je tváří obuvní značky CCC a nafotila reklamu pro značku Dermacol a spolupracuje s firmou Adidas. Založila nadaci Krása pomoci, která podporuje seniory a aktivně spolupracuje také s OSN.


Eva Herzigová

Tato, dnes dvaačtyřicetiletá modelka, se narodila v Litvínově. Svoji kariéru odstartovala v šestnácti letech vítězstvím na konkurzu pro agenturu Metropolitan Models. Působila v Paříži a prorazila díky reklamně na spodní prádlo Wonderbra, díky které získala také přezdívku Marilyn Monroe Východu.

Nafotila kampaň pro značku Calvin Klein, kvůli které byla ochotná změnit i barvu vlasů. Z blondýnky se tedy stala brunetka. Později se tato Češka objevila na přehlídkovém molu značky Versace a získala zakázku od značky Hugo Boss a Dior.

Svůj rodný Litvínov dokázala velice proslavit, mimo jiné třeba fotografiemi, které vznikly pro italské Vogue. Ty byly stylizovány do 50. let a kromě Evy Herzigové ukazovaly i průmyslový Litvínov. Evina tvář zdobila titulní strany mnoha známých módních magazínů – Elle, pařížské a italské Vogue, Kleopatra, Amica, Playboy i Harpes bazar.


Linda Vojtová

Tato rodačka z Prahy se poprvé prosadila již ve svých patnácti letech, když vyhrála soutěž Elite Model Look. Pracovala v městech módy, převážně v Paříži, ale i v Miláně, Barceloně nebo v New Yorku. Získala přezdívku „Baby Gisele“, která odkazuje na její podobu s topmodelkou Gisele Bündchen.

Spolupracuje se společností Palmers, La Perla, Love Universe, Max Mara či Escada. K vidění byla i na přehlídkových molech firmy Victoria´s Secret a nafotila také kampaň pro firmu Diesel.

Objevila se na titulní straně časopisů Vogue, Elle a Velvet, vidět jste ji mohli i v reklamě společnosti Garnier. Od roku 2014 je hlavní tváří reklamní kampaně společnosti Mattoni.


Máte tyto dámy rády? Která česká modelka je vaše oblíbená a proč?