Back
Image Alt

Inspirujte se a pózujte jako profesionál

Inspirujte se a pózujte jako profesionál

Nejedna z vás možná narazila na potíže s pózováním. Ostatně není se čemu divit, celý život se snažíme působit co nejpřirozeněji, takže ve chvíli, kdy se postavíme před hledáček fotoaparátu, reagujeme stejně. V tomto případě však neplatí stejná pravidla.

Pózování je pro fotomodelku základ a proto byste jej měla zvládnout, pokud se chcete fotomodelingu věnovat. Jak se ale naučit správně pózovat? Není to nic těžkého! Pojďme si říct několik typů.


Nechte se inspirovat!

V moderní době Internetu není nic snazšího, než se poohlédnout po inspiraci na síti. Existují kreslené pózy modelek, které jsou vytvořené přímo pro tento účel. Klíčové slovo je v tomto případě sample poses photographing female models. Ve výsledku získáte stovky různých obrázků, které vás navedou na to, jak pózovat.

Pokud vám kreslené obrázky nestačí, nestyďte se zabrousit do galerií fotografů. Prohlédněte si jejich fotografie a zaměřte se na postoje modelek. Když se vám póza zalíbí, uložte si ji do speciální složky ve vašem počítači, abyste si ji mohla prohlédnout kdykoliv i bez připojení k Internetu (to platí i v případě kreslených póz).

Pokud máte ve svém dosahu knihovnu, ideální takovou, které nese ve svém názvu slov studijní nebo vědecká (případně obojí), zamiřte mezi regály. Existují totiž knihy, které se zaměřují přímo na pózování. Obsahují nejen obrázky a fotografie, ale i praktické rady. Pokud se v takových knihovnách neorientujete, poproste o pomoc knihovnici. Není se za co stydět, protože vědecké knihovny využívají mezinárodní systém řazení knih zvaný MDT. Vy tam míříte za uměním, které má v MDT číslo 7, fotografie pak najdete pod číslem 77.

afb8baac01b7e27591d8441d1f4ba999

Procvičujte!

Stejně jako při studiu, i zde platí, že opakování je matka moudrosti. Vymezte si každý den alespoň deset minut na procvičování. Pózujte před zrcadlem, protože zároveň uvidíte, pokud děláte nějakou chybu nebo působíte příliš křečovitě.

Snažte se během cvičení hýbat a to tak dlouho, dokud vám póza nebude opravdu sedět. Nemusíte se pevně držet obrázků v knihách a na internetu, naopak je žádoucí, abyste si pózu přizpůsobila podle sebe. Zvedejte bradu, pohybujte s rameny, natáčejte obličej… Vše je dovoleno.

2 x 5 póz

Na fotografování byste měla dorazit připravená. Pamatujte, že základem je zvládat alespoň 2 x 5 póz, tedy 5 různých výrazů v obličeji a 5 dalších póz pro fotografování celého těla. Nezapomínejte na ruce, které je nutné vzít v úvahu i při cvičení výrazů obličeje.


Pomohl vám tento článek? Jak cvičíte pózování vy?

Péťa S.