Back
Image Alt

Inspirujte se elegantní vévodkyní Kate

Inspirujte se elegantní vévodkyní Kate

Vévodkyně z Cambridge je bezesporu módním vzorem. V roce 2014 byla dokonce zvolena za nejstylovější britskou celebritu. Příklad si z ní můžete vzít i vy. Elegance totiž z módy jen tak nevyjde.

Konfekce není problém

Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, rozená Kate Middleton, rozhodně netrpí královskými manýry. Běžně ji můžeme vidět v oblečení z cenově dostupné konfekce, za což získává plusové body. Dokazuje tak totiž celému světu, že elegance není jen pro vyšší třídu, ale pro každého.

Kate se také nezdráhá obléknout jedny šaty několikrát, což u žen jejího formátu není vůbec zvykem. Lodičky a psaníčka pravidelně recykluje k různým modelům, takže mnohdy ani není patrné, že se jedná o jeden a ten samý kousek.

Britky ji milují. Pokud se vévodkyně Kate představí v konfekčním modelu, jsou ženy schopné během několika hodin, ne-li minut, daný kousek nejen vystopovat do příslušného obchodu, ale také jej zcela vyprodat.

Kate se také občas nechává inspirovat stylem Lady Diany.

Kate se také občas nechává inspirovat stylem Lady Diany.

Správné barvy

Černá je sice universální barva, která zeštíhluje, s její pomocí ale nejspíš nebudete středem pozornosti. Kolikrát jsme měli možnost vidět Kate v černé? Takových příležitostí příliš nebylo, vévodkyně totiž velice dobře ví, jaké barvy jí vzhledem k tónu pleti sluší.

Sází hlavně na královskou modř (jeden britský deník přišel s tím, že tato barva tvoří 21% jejího šatníku), červenou (7%), zelenou (9%) a šedou barvu (16%). Vidět jsme ji mohli ale i v zářivě žlutých šatech, o kterých prý její manžel řekl, že v nich vypadá jako banán. Nosí i hnědou, béžovou nebo fialovou. Celkově sází spíš na světlejší barvy, mnohdy i v pastelových odstínech.

Vévodkyně z Cambridge

Šaty i kalhoty

Šaty, které můžeme na vévodkyni z Cambridge vidět, pochopitelně vždy splňují základní podmínky společenského dresscodu. Sahají ke kolenům, nedráždí výstřihem a vždy mají zakrytá ramena. Poslední pravidlo Kate uplatňuje dokonce i u večerních šatů.

Vévodkyně z CambridgeVidět ji však můžeme i v kalhotách, Kate se totiž o pohodlí připravit nenechala. I v tomto případě nesází na černou, ale na veselé barevné variace – k vidění byla v lososové, béžové, khaki i v její oblíbené královské modři.

Pokud vévodkyně zvolí kalhoty, nechává většinou doma i podpatky. Je to přirozené, zejména pokud ví, že se bude celý den pohybovat ve špatně schůdném terénu. Oblíbila si klínky nebo módní mokasíny.

Elegance z módy nikdy nevyjde

Ať už vás styl vévodkyně Kate oslovil či nikoliv, popřemýšlejte alespoň o eleganci jako takové. Čas od času totiž každá z nás potřebuje vypadat jako opravdová dáma. A kdo ví, třeba se vám správný styl bude jednou hodit – vždyť princ Harry se ještě neoženil 😉