Back
Image Alt

Iva Frühlingová a její Příběhy modelek

Iva Frühlingová a její Příběhy modelek

Prázdniny jsou v plném proudu a snad všichni se radují z léta. Nevím jak vy, ale já si nedokážu představit dovolenou bez knihy. A mám okoukáno, že během prázdnin přečtou alespoň jednu knihu i ti, kteří během celého roku o literaturu nezavadí ani okem. Proto Vám přináším jeden zajímavý letní tip na knížku, kterou přečtěte, tak jako já, opravdu jedním dechem.

Tip na letní čtení

Určitě Vám nemusím představovat zpěvačku Ivu Frühlingovou o které je známo, že se delší dobu živila ve Francii také jako modelka. Právě ona, Iva Frühlingová, je ovšem také autorkou zajímavé knihy Příběhy modelek, která je psaná poutavou a velmi čtivou formou.

Tuto knihu by si měly přečíst určitě všechny dívky, které touží prorazit ve světě modelingu a stejně tak i jejich rodiče, aby si uvědomili, do čeho vlastně jejich dcery jdou.

Tak či tak, kniha je neuvěřitelně čtivá a proto ji přečte jedním dechem i ten, kdo vnímá slovo modeling přinejmenším ne příliš přátelsky.

Iva se svojí druhou knihou. Foto: ČTK.

Iva se svojí druhou knihou. Foto: ČTK.

Zajímavá a čtivá reflexe ze světa modelingu

Nejedná se o žádnou knihu rad jak na to. Kniha rozhodně nepřináší návod na to, jak se stát modelkou. Naopak poskytuje velmi hodnotnou reflexi této náročné profese.

Iva v této knize vzpomíná na modelky, s nimiž se setkala. Některé příběhy jsou vyloženě úsměvné, ale většina z nich přináší velké poučení. Pár příběhů skončilo přímo tragicky, mnohé odrážely touhu dívek prorazit za každou cenu, z nichž některé přesto musely své velké sny i módní Mekku Paříž opustit, protože svět modelingu prostě nedokázaly psychicky unést.

Autorka Vám přiblíží modelingové agentury, castingy, únavné cestování letadlem a úmorné focení na place, fototesty i to, jak se vlastně majitelé agentur, fotografové a vizážisté k modelkám dokáží chovat. Protože pokud si myslíte, že být modelkou znamená, že se k Vám druzí chovají jako k princezně, věřte, že jste na omylu.

Nechce brát sny, jen nastavuje zrcadlo

Má snad kniha odradit mladé dívky od snu stát se modelkou? To určitě ne. Jen přináší pravdivou ukázku toho, jak to chodí a na co se mladá modelka má připravit. Modeling je opravdu velká dřina a peníze jsou skutečně tvrdě vydělané.

Řekněme, že tato kniha Vám sejme růžové brýle a to je nepochybně přesně to, co potřebujete. Protože každý sen lze splnit jen tehdy, když má člověk oči otevřené a vnímá realitu kolem pravdivě. Abyste mohli v životě uspět, nesmíte si dělat falešné iluze a musíte si důvěřovat, protože jen silná osobnost může prorazit.

Takové poselství by se dalo vyčíst mezi řádky této knihy, která ačkoli v sobě skrývá hloubku osobní zkušenosti, je psaná lehkou a poutavou formou.

Příběhy ze šoubyznysu

Až si přečtete Příběhy modelek, dost možná se zájmem sáhnete také po druhém titulu autorky – Příběhy ze šoubyznysu. V této knize se dozvíte, jak to funguje v nablýskaném světě šoubyznysu a to jak českém, tak francouzském.