Back
Image Alt

Jak zabodovat ve světě? Odpověď Miss Fajksové vás asi překvapí!

Jak zabodovat ve světě? Odpověď Miss Fajksové vás asi překvapí!

Semifinále soutěže Česká Miss se blíží, připravují se na něj nejen dívky, které postoupily z castingů, ale i jejich mentorky. Kromě Nikol Švantnerové, Anety Vignerové a Elišky Bučkové mezi ně patří i Tereza Fajksová, která v roce 2012 zvítězila v mezinárodní soutěži Miss Earth. Finalistky, které budou známé už brzy, tak bude moci na světové klání krásy dobře připravit.

“Budu dívky učit chodit, radit jim, jak se mají vyjadřovat, a řešit věci, které se týkají České Miss a světové soutěže,“ vysvětlila Tereza Fajksová náplň své práce. „Nám jde o to, aby se ta naše vítězka umístila na světové soutěži, to je cíl.“

Takto vypadala Tereza jen pár minut poté, co byla korunována Miss Earth 2012. Foto: Miss Earth.

Jaké rady dívkám dá? Rozhodně jim nedoporučí  vsadit jen na přirozenost. „Základ je být zmalovaná,“ přiznala s úsměvem. „Já jsem měla tolik make-upu, že nešlo nic vidět, nebylo naprosto poznat, kdo je pod tím nánosem. A měla jsem i přidělané vlasy.“

Důležité je ale také to, aby dívky dobře ovládaly angličtinu, protože posléze budou reprezentovat nejen sebe, ale i naši zemi, před odborníky. „Porota byla skoro celá složená z žen, takže jsem je prostě ukecala,“ zažertovala na toto téma Tereza.

O tom, zda její rady padnou na úrodnou půdu, se přesvědčíme až za rok, kdy vyjedou do světa další české krásky. Doufejme, že budou mít na mezinárodním poli větší štěstí, než letošní trio Bezděková, Kotková, Kubíčková.