Back
Image Alt

Jakub Kraus zabodoval na prestižní soutěži Mr. International

Jakub Kraus zabodoval na prestižní soutěži Mr. International

Vzpomínáte si ještě na Jakuba Krause, který letos v srpnu zvítězil v soutěži Muž roku 2015? Pokud ne, je načase si tuto znalost osvěžit – Jakub totiž vybojoval 5. místo v mezinárodní soutěži Mr. International!

The 4th runner-up

Ve finále této prestižní soutěže, která proběhla v Manile, hlavním městě Filipín, se utkalo 36 soutěžících. Novým nejkrásnějším mužem planety se 30. listopadu stal osmadvacetiletý Švýcar Pedro Mendez.

Na pomyslném trůnu nahradil loňského vítěze Neila Pereze, který během svého kralování zavítal i do České republiky. Byl zde přítomen na srpnovém vyhlášení Muže roku 2015 v Náchodě, ze kterého Jakub Kraus vzešel coby vítěz.

Teď už ale zpět k Mr. International – druhý se umístil Anderson Tomazini z Brazílie a třetí místo získal Sang Ji Lee z Korei. Tito pánové, společně se čtvrtým Julienem Torresem z Panamy, byli jediní, kteří ve finále Mr. International dokázali porazit českého reprezentanta Jakuba Krause. Ten si ze soutěže odvezl krásné 5. místo a titul The 4th runner-up (tedy 4. vicemistr).

„Když ohlásili páté místo, tak jsem nevěřil svým uším, že jsem to já,“ přiznal se liberecký rodák.

Jakub v národním kroji. Foto: Facebook Mister International 2015.

Jakub v národním kroji. Foto: Facebook Mister International 2015.

Filipínky šly z tolika fešáků do kolen

Jakub na Filipínách okouzlil nejen dokonalým vzhledem, ale i svým chováním a solidaritou s druhými. Soška křišťálového orla, kterou s sebou přivezl, byla vydražena za nejvíce peněz, a získala tak pro tamní stacionář tolik potřebné finance.

„Největším zážitkem bylo trávit čas s lidmi z různých koutů světa. Filipínci jsou velmi přátelští a chtěli se s námi všude fotit,“ vysvětlil Jakub Kraus. „Je to zcela jiná kultura,“ dodal záhy s úsměvem.

Na Filipíny Jakuba doprovázela přítelkyně Eva, které věnoval všechen svůj volný čas. Přesto však mohl na vlastní kůži poznat to, co jinak zažívají jen rockové hvězdy: „Náš hotel museli chránit policisté, my jsme nesměli kvůli fanynkám mimo areál. Někteří fanoušci byli až fanatičtí z krásných kluků z celého světa,“ přiznal Jakub se smíchem.

Jakub se pochlubil nejen s oceněním, ale i s krásnou přítelkyní. Foto: Instagram J. Krause.

Jakub se pochlubil nejen s oceněním, ale i s krásnou přítelkyní. Foto: Instagram J. Krause.