Back
Image Alt

Jana Doležalová v boji proti hemofilii

Jana Doležalová v boji proti hemofilii

Bývalá modelka a Miss České republiky pro rok 2004 Jana Doležalová se rozhodla pomoci s šířením informací o hemofilii. Stala se ambasadorkou kampaně Podporuji léčbu hemofilie a Mezinárodního dne hemofilie pro ČR.

Šíření osvěty

Možná si říkáte, proč je taková kampaň nutná? Odpověď je nasnadě, nedávný výzkum bohužel ukázal, že spousta lidí stále ještě neví, co hemofilie je, a jak se projevuje.

Jana Doležalová v tričku a šále, kterou si můžete zakoupit na podporu hemofiliků i vy. Foto: ariv J. Doležalové.

Jana Doležalová v tričku a šále, kterou si můžete zakoupit na podporu hemofiliků i vy. Foto: ariv J. Doležalové.

Jana Doležalová se proto stala se hlavní tváří fotografií, které mají podpořit prodej charitativních předmětů, ujala se moderování tiskové konference, která celou kampaň odstartovala, účastnila se rekondičního tábora pro nemocné děti a také 17. 4. vedla Prahou průvod k Mezinárodnímu dni hemofilie.

Ví, o čem je řeč

Jana se nepyšní jen hezkou tvářičkou, sama je vystudovaná farmaceutka s vysokoškolským titulem PharmDr., má tak do situace vhled, který mnohým laikům chybí. A protože je stále ještě mediálně sledovaná, lehce pomohla rozšířit povědomí o právě probíhající kampani.

Krvácivé onemocnění

nebo porucha srážlivosti krve, to jsou jiné názvy pro hemofilii. Touto nemocí trpí asi 1000 občanů české republiky. Hrozí jim nadměrné krvácení z drobných ran, spontánní krvácení do kloubů, svalů a dokonce i do vnitřních orgánů.

Včasná diagnóza hraje v případě onemocnění hemofilií velkou roli! Pokud se pacient nezačne léčit, zažívá silnou bolest a postupně dochází k znehybnění celého jeho pohybového aparátu.

Každý může přispět

Druhý ročník charitativní kampaně již skončil. Vybrala se částka 40 000 Kč, která byla slavnostně předána zástupcům pacientských organizací Český svaz hemofiliků a sdružení Hemojunior.

Stále ale můžete nemocným lidem pomoci, stačí jen zakoupit symbolické výrobky, které jsou k dostání na webových stránkách podporujihemofiliky.cz.