Back
Image Alt

Karolína Mališová si korunku nepřivezla, přesto však slaví úspěch

Karolína Mališová si korunku nepřivezla, přesto však slaví úspěch

Česká Miss Earth Karolína Mališová bojovala s dalšími 87 dívkami o prvenství v jedné z největších soutěží krásy. A přestože se novou Miss Earth 2015 nestala, může hrdě prohlásit, že se dostala do TOP 16, což je také velký úspěch.

Beauty for Cause

Slavnostní galavečer proběhl 5. prosince v Marx Halle ve Vídni. Karolína Mališová zde postoupila mezi 16 nejkrásnějších finalistek, porota však nakonec dala přednost exotické krásce Angelii Ong z Filipín. Zajímavostí je, že i loňská vítězka Jamie Herrell pochází z této prosluněné země.

Karolína tak bohužel nedostala šanci navázat na úspěch zatím jediné české vítězky Miss Earth, kterou se v roce 2012 stala Tereza Fajksová. Přesto však byla se svým výkonem na soutěži spokojená a rozdávala úsměvy do všech stran: “Soutěž mi dala spoustu zážitků a energie, a to přesto, že byla poměrně náročná,“ přiznala blondýnka. „Například úvodní choreografii jsme nacvičovaly několik dní, ale rozhodně stála za tu dřinu.“

Karolína Mališová a Dominika Sedláčková. Foto: David Váňa.

Karolína Mališová a Dominika Sedláčková. Foto: David Váňa.

Spokojená byla nejen samotná Misska, ale i Marcela Krplová, ředitelka soutěže Česká Miss: „Karolína Českou republiku reprezentovala výborně. Mezi dívkami se rozhodně neztratila, přestože konkurence byla velká. Po celou dobu jsem ji sledovala a chci jí za celý tým poděkovat a především pogratulovat,” řekla.

Karolína v národním kostýmu od Marie Staré. Foto: Michaela Feuereislová.

Karolína v národním kostýmu od Marie Staré. Foto: Michaela Feuereislová.

Přehodnoť, omez, použij znovu, recykluj a respektuj.

To jsou hodnoty, kterých se soutěž Miss Earth drží. Účastnice tak měly možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých ekologicky zaměřených aktivit: Úžasné bylo, když jsme stavěly bio sněhuláka a účastnily se mnoha akcí za účelem podpořit životní prostředí,“ vyprávěla nadšeně Karolína, která bere ekologii velmi vážně. I její šaty byly vytvořené z recyklovaných materiálů.

Růžovou róbu pro ni vytvořily české módní návrhářky Jaroslava a Dominika Sedláčkovy. Použily na 50 metrů šifonu a tylu, sukni pak pošily ručně vyráběnou květinovou aplikací. Ekologický nádech měl i Karolínin národní kostým od Marie Staré, který ji představoval jako slovanskou bohyni Vesnu, spojenou s přírodou, láskou a mládím.