Back
Image Alt

Keep running

Keep running

Přestože za královnu sportů je považována lehká atletika, běh je v posledních několika letech mnohem častěji skloňovaným sportem. Stal se z něj takřka módní hit – kdo neběhá, skoro jako by nebyl, internet denně zaplaví tisíce nových fotek a statusů s hashtagem #RUN. Pojďme si tedy říct něco o běhu.

Pokud uvažujete o tom, že se zapojíte mezi ostatní milovníky běhu, není nic snadnějšího, než si obout tenisky a vyrazit. To je právě jedna z největších výhod běhů – nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Několik tipů pro ty, kteří s během teprve začínají:

  • Rychlost – je zbytečné běhat příliš rychle, protože jediný důsledek bude ten, že vám brzy dojde vzduch a tělo začne spotřebovávat energii uloženou v cukrech. Tu si schovává pro případ nouze (útok zuřivého psa, zombie apokalypsa apod.). Jakmile dojdou i cukry, začne to jít přirozeně trochu z kopce – pomaleji vám to myslí, chytají vás křeče do nohou… Ne, je mnohem lepší nepřepínat se a běžet si svým, klidně i pomalým, tempem.
  • Terén – ideálním terénem je louka či polní cesta, hlavně pokud začínáte. Nejen, že nikdo nevidí, jak se potíte, plusem je především měkčí dopadová plocha. Lehce se totiž může stát, že vás z běhání po betonu rozbolí kotníky.
  • Hudba – jsem přesvědčená, že se sluchátky se vám poběží o něco lépe, protože hudba vám pomůže udržet správný rytmus běhu. Existují hudební mixy přímo stvořené pro běhání, takže je jen na vás, abyste našli ten správný, který vám bude vyhovovat.
  • Pokroky – v době moderních technologií je velmi snadné sledovat, jak se zlepšujte. Stačí si jen stáhnout do vašeho chytrého telefonu tu správnou aplikaci, která vám bude zaznamenávat, kudy jste běželi. Většinou vám dodá informace týkající se přibližného počtu spálených kalorií, průměrné rychlosti běhu či vaši tepovou frekvenci.
  • Správný čas – nikdo netvrdí, že kvůli běhu musíte vstávat o hodinu dřív! Pokud nejste ranní ptáče, můžete chodit běhat v podvečer či v jakoukoliv jinou dobu, která vám bude vyhovovat!

Mnoho dalších tipů a najdete na webové stránce běháme.cz.

clouds-running-wallpaper-e1429561064894

Pokud už patříte mezi ostřílené běžce, určitě jste už uvažovali o investici do tohoto svého koníčku. Výhodou je, že běh je finančně nenáročný a pokud nechcete, nemusíte do něj investovat ani korunu. Na druhou stranu, kdo se při sportu nechce cítit co nejvíc v pohodlí?

Běžecké boty Nike

Běžecké boty značky Nike

Mnoho firem si na běhu takřka vystavělo svoji pověst. Poslední dobou je nejčastěji zmiňovaným prodejcem potřeb pro tento sport značka NIKEJejich oblečení, obuv i doplňky jsou kvalitní a jsou vyráběné v reflexních barvách. To je při běhu důležité, vždy dbejte na to, abyste byli co nejlépe vidět! Další oblíbené značky jsou Adidas a Asics.

10646966_10203017127417837_5276635666725321941_n-289x300

Při běhání můžete dát najevo i své sympatie 😉