Back
Image Alt

Kožené sukně – hit včerejška i zítřka

Kožené sukně – hit včerejška i zítřka

Máte pocit, že kůže je jen pro drsné motorkářky? Omyl, kožené sukně jsou klasikou, kterou snese každá z nás. Jde jen o to, vybrat si tu správnou, ve které se budete cítit dobře.


Materiál

DSC9948-U kožených sukní je materiál klíčovým pojmem. A nejen u sukní. S kůžemi je to totiž stejné, jako s kožichy, záleží na každé z nás, co si zvolí. A zcela mimo tento spor, záleží i na tom, kolik se do své nové sukně rozhodnete investovat prostředků.

První variantou je pravá kvalitní kůže, která však pochází ze zvířete. Na druhou stranu vám ale taková sukně pravděpodobně bude dělat společnost ještě dlouhé roky, protože se jedná o pevný materiál, který, pokud se o něj budete správně starat, se jen tak nezničí.

Ani zastánkyně zvířecích práv ale nemusí smutnit, protože existují i umělé kůže! Ty jsou jednak přátelské ke všem zvířatům a pak jsou také cenově dostupnější. Takové kousky najdete na pár korun ve většině konfekcí.

Kam takový kousek nosit?

To je zcela na vás. Hodně záleží na tom, s čím sukni zkombinujete. Můžete v ní vyrazit do práce i na party!

Pokud zvolíte klasický pouzdrový střih a doladíte jej bílou košilí a vhodnými šperky, neuříznete si ostudu skoro nikde. Střih sukně zvýrazní vaše ženské křivky a kůže celému outfitu dodá sexy rozměr. Určitě se nemusíte bát, že byste v kůži byla nudná!

Nesedí vám pouzdrový střih? Sáhněte po áčkové sukni, která je hitem letošní sezóny. Sukně takového tvaru schová větší zadek nebo boky a celkově sedí boubelkám. Dá se navíc kombinovat skoro se vším, od halenek a košil, přes svetry až po upnutá trička.

Co sukně, to origiál!

Kožené sukně jsou různé – dlouhé i krátké, obepnuté, volné, barevné, květinové, černé či bílé, se zipy, zavinovací… Záleží prostě jen na vás, jakou si vyberete. Stejně tak je opět jen na vás, s čím ji doladíte a kam si ji vezmete, protože tento kousek vašeho šatníku je naprosto universální.

2015-Spring-Europe-and-US-PU-pleated-long-font-b-maxi-b-font-font-b-leather


A co vy? Máte doma koženou sukni, nebo si ji teprve plánujte pořídit? S čím ji nosíte?