Back
Image Alt

Krásky vyzývají k prevenci rakoviny prsu

Krásky vyzývají k prevenci rakoviny prsu

Adeptky na Českou Miss jsou nejen krásné, ale i uvědomělé mladé ženy. Všechny proto preventivně podstoupily vyšetření odhalující nádorové onemocnění prsu a nyní k tomu vyzývají i veřejnost. Slíbily také, že se zúčastní Avon Pochodu, který podporuje boj právě s touto závažnou formou rakoviny.

Dívky se měly možnost setkat se s několika pacientkami, které už s rakovinou prsu bojovaly. Tyto ženy se rozhodly o svých zkušenostech mluvit a stát se součástí projektu Bellis Young & Cancer. Ten funguje pod patronátem Aliance žen s rakovinou prsu a zaměřuje se na mladé pacientky, které prochází touto hroznou zkušeností. Hlavním cílem projektu je poskytnout těmto ženám podporu a pomoc.

"AVON. Chystáte se na 16. ročník AVON Pochodu? Já rozhodně ANO," napsala MichaelaHávová. Foto: Facebook M. Hávové.

“AVON. Chystáte se na 16. ročník AVON Pochodu? Já rozhodně ANO,” napsala MichaelaHávová. Foto: Facebook M. Hávové.

„Držím těmto bojovnicím palce, mají můj respekt za to, jak to zvládají,“ napsala na svůj Facebook finalistka Kristýna Kubíčková. „Dojděte si na preventivní vyšetření prsou i VY!“

Dívky jsou odhodlané oslovit co největší počet žen, své poselství se proto rozhodly zveřejnit na sociálních sítích a využít tak publicity pro dobrou věc. A jak již bylo řečeno výše, všechny se také představí na Avon Pochodu, který proběhne 11. června v Praze. Přidáte se také?

„Nezanedbávejte preventivní vyšetření, sama jsem na vyšetření se všemi holkami šla,“ svěřila se Šárka Zdvořilá. „A tímto bych vás,hlavně ženy, chtěla pozvat na Avon pochod proti rakovině,“ dodala závěrem.

S těmito krásnými dámami se uvidíte na Avon Pochodu. Foto: Česká Miss.

S těmito krásnými dámami se uvidíte na Avon Pochodu. Foto: Česká Miss.