Back
Image Alt

Krásky z Miss Face myslí v předvánočním čase na malé pacienty

Krásky z Miss Face myslí v předvánočním čase na malé pacienty

Období Vánočních svátků je tradičně spojeno nejen s pečením cukroví a nakupováním dárků, ale i s dobrými skutky. Důkazem toho je i ředitelka soutěže Miss Face Taťána Makarenko, která společně s 2. vicemiss 2015 Natálií Myslíkovou, vyrazila předat šek na Neonatologické oddělení Nemocnice na Bulovce a do Fakultní nemocnice v Plzni.

Na Bulovce měly z daru velkou radost. Foto: Facebook Miss Face.

Na Bulovce měli z daru velkou radost. Foto: Facebook Miss Face.

Krásné tváře pomáhají již několik let

Soutěž Miss Face je již od svého založení velmi úzce spojena s tématikou soucitu a pomoci potřebným. I proto vznikla krásná tradice dražby korunky. Bylo tomu tak i v říjnu letošního roku, kdy se novou vítězkou stala Barbora Hamplová. Peníze, které za svoji korunku obdržela, se sečetly s finančními dary a prostředky, které Miss Face získala prodejem reklamní předmětů a vstupenek.

Dohromady se podařilo shromáždit krásných 68 600,- Kč. Je to sice menší obnos, než jaký se podařilo vybrat v loňském roce, stále je to však úctyhodná částka, která dozajista pomůže na mnoha místech!

A komu se Taťána Makarenko rozhodla peníze věnovat? V loňském roce se radovalo novorozenecké oddělení v Olomouci, a i letos směřovala pomoc za miminky. Konkrétně šlo o Neonatologické oddělení Nemocnice na Bulovce a ve Fakultní nemocnici v Plzni.

Předání šeku ve Fakultní nemocnici v Plzni. Foto: Facebook Miss Face.

Předání šeku ve Fakultní nemocnici v Plzni. Foto: Facebook Miss Face.

„Každá finanční podpora je krásná.“

Taťána Makarenko i Natálie Myslíková nad malými miminky pookřály, dostavilo se dokonce i dojetí. Na neonatologickém oddělení totiž leží především předčasně narozené děti, které potřebují ke startu do života nejen lásku, ale i nadstandardní péči a drahé přístroje.

„Každá finanční podpora je krásná. Jsme velice rádi, že můžeme dělat radost jak doktorům, kteří díky finančním podpoře mohou svoji práci dělat na vyšší úrovni, tak rodičům novorozenců, kteří se každodenně modlí, aby jejich děti uspěly ve své první velké životní zkoušce,“ řekla Taťána Makarenko, zatímco si Natálie Myslíková opatrně chovala miminko.

Poté už následovalo předání šeku na 34 300,- Kč, které si v Nemocnici na Bulovce převzal Mudr. Čihař a ve Fakultní nemocnici v Plzni Mudr. Dortová.

Taťána s Natálií rozdávaly nejen úsměvy. Foto: Facebook Miss Face.

Taťána s Natálií rozdávaly nejen úsměvy. Foto: Facebook Miss Face.