Back
Image Alt

Linda Vojtová připravuje koncert pro svého dědečka

Linda Vojtová připravuje koncert pro svého dědečka

Česká topmodelka Linda Vojtová žije většinu roku v zahraničí, kde se věnuje své práci a snoubenci. Nyní ale přiletěla do Čech, aby mamince pomohla uspořádat koncert pro dědečka, hudebního skladatele Vadima Petrova.

Rodina vždy na prvním místě

Linda Vojtová se do Čech za svojí rodinou vrací několikrát do roka a její čeština je stále perfektní. Tentokrát dorazila, aby s maminkou Táňou ještě stihly doladit poslední detaily letošního koncertu. “Často létám do Prahy i na prodloužené víkendy, když třeba zrovna pracuji v Evropě. Tyhle moje návštěvy však nikdy neplánuji dopředu.”

Hodlá zde strávit tři týdny, během kterých ale pochopitelně nebude jen pracovat. Byť program její návštěvy je nabitý, plánuje si i odpočinout. „Našla jsem si pár dní, kdy můžu být s rodinou,“ usmívala se topmodelka. „Říkám si, že možná vyrazíme s mámou na hory, nebo podnikneme něco jiného, jako relax.“

Linda s maminkou a prarodiči. Foto: petrovmusic. com.

Linda s maminkou a prarodiči. Foto: petrovmusic. com.

“Myšlenka pořádat koncerty vlastně vznikla u tátových fanoušků.”

Letos to bude již podruhé, co Linda s maminou koncert připravují. Ten loňský měl totiž tak nebývalý úspěch, že se Vadim Petrov rozhodl uspořádat jej znovu.

Skladatel, jenž je známý hlavně svojí filmovou a pohádkovou tvorbou, je také autorem velkého množství symfonických skladeb. Na koncert se pochopitelně těší: „Jsem dojatý a jsem rád, že jsem se toho dožil. Jsem neskutečně šťastný, že má hudba bude žít dál a bude přinášet radost a pohodu všem posluchačům.“

Linda má s dědečkem skvělý vztah. Foto: petrovmusic. com.

Linda má s dědečkem skvělý vztah. Foto: petrovmusic. com.

Kvůli koncertu byla Linda denně na telefonu

Přestože Linda Vojtová žije v USA, pomáhala mámě s organizací celé akce. Volaly si skoro denně, což někdy bylo kvůli časovému posunu mezi Amerikou a Evropou náročné. Vše ale zvládly a nyní už rozjíždí plány do dalších let.

„S přípravou letošního koncertu se začalo někdy v únoru, a to už bylo trochu pozdě. Teď už připravujeme hlavně koncerty pro rok 2016 a 2017. Letošní koncert už opravdu jen dolaďujeme,“ přiznala Linda.

Linda s dědečkem. Foto: Idnes. cz.

Linda s dědečkem. Foto: Idnes. cz.

A na co se mohou návštěvníci koncertu těšit?

Vadimovi skladby zazní v podání Orchestru Pražské konzervatoře, dirigovat bude Miriam Němcová. Celou akcí bude provázet, stejně jako minulý rok, moderátor Alfréd Strejček. Lístky lze koupit na portálu ticketpro.cz. Malým lákadlem pro ty z vás, kteří zatím váhají, by mohla být i přítomnost Leoše Mareše, Pavlíny Němcové či Heleny Vondráčkové.

Akce proběhne 7. prosince od 19:30 ve Smetanově síni Pražského hradu.