Back
Image Alt

Malé děti v modelingu aneb modelkou už od školky!

Malé děti v modelingu aneb modelkou už od školky!

Všechny malé dívenky mají jasno v tom, čím by chtěly být, až budou dospělé. Často se setkáváme s budoucími zpěvačkami, herečkami nebo třeba módními návrhářkami. Některé holčičky se už jako škvrňata strojí do šatiček, půjčují si maminčiny šperky a předvádí ostatním, jak jim to sluší. Modelka je povolání, po kterém určitě alespoň jednou za život zatoužila každá z nás. Co se týče chlapců, ti po modelingu většinou netouží už od raného dětství, jako je tomu u dívek.

Jako malé děti jsme ale nebyli schopni pochopit rizika a úskalí tohoto povolání. Bohužel se dnes a denně setkáváme s tím, že některé děti začínají s modelingem příliš brzy. Jako příklad lze uvést modelku Gigi Hadid, která se sice do povědomí veřejnosti dostala teprve před několika lety, ale s prací modelky začala už ve svých třech letech.  Tyto děti, pokud se jim daří a proslaví se, nemají žádnou šanci na normální dětství. Za zbytečně rychlý start kariéry lze vinit jedině rodiče. Oni jsou ti, kteří své dítě dostali k této práci, vozí je na castingy, na focení, do agentury apod. Je to tím, že si plní své dávné sny na svých dětech, což je velice špatný krok.

Foto: NataLaina

Anastasiya Knyazeva je sedmiletá modelka z Ruska. Její matka se pyšní fotografiemi své dcery na Instagramu. Každý den sdílí její profesionální fotografie a očividně se o svou dceru nebojí. Anastasiya je v současnosti nejkrásnější holčičkou na světě a má za sebou řadu focení. Na první pohled vypadá šťastně, ale je jen otázkou, co si o tom všem skutečně myslí a zda ji to skutečně baví.