Back
Image Alt

Marie Doležalová tváří Dyzajn market Festivalu

Marie Doležalová tváří Dyzajn market Festivalu

Marie Doležalová už dávno není jen Saša Bůčková ze seriálu Comeback. Tato nadaná mladá herečka je k vidění na divadelních prknech a proslavila se také svým blogem Kafe a cigárko. Nedávno se nechala vyfotografovat pro největší open-air prodejní výstavu autorské tvorby Dyzajn market Festival.

Olats Otesoc

Tento originální název provází kapelu, v jejímž čele je právě Marie Doležalová společně s Janem Cinou. Byli to právě členové Olats Otesoc, kteří se stali tváří originální kolekce Limitka.

Vznikly tak rozesmáté fotografie inspirované celofestivalovým tématem, které znělo: „Stromy, tráva, festivalová atmosféra, barva rozmačkaných borůvek a hudební motivy.“ Olats Otesoc na festivalu, který se konal 1. srpna na pražském Střeleckém ostrově, také vystoupili, a sklidili úspěch.

Olats Otesoc. Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com.

Olats Otesoc. Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com.

Modelky z lidu

Velmi oblíbené, co se Dyzajn market Festivalu týče, jsou také módní přehlídky, které už se staly takřka tradicí. Za jejich pomoci totiž jednotliví tvůrci představují své výtvory návštěvníkům. I letošní přehlídka se shledala s pozitivním ohlasem. Představilo se na jí 10 dyzajnérů, jejichž modely předvedlo 16 modelek.

Nebyly to však žádné opravdové manekýny, ale reálné zákaznice festivalu. Dívky tak podpořily crowdfundingovou kampaň Hit Hitu a splnily si svůj sen, když se z nich staly modelky alespoň na jeden den.

Limitka

Kolekce limitovaného oblečení a šperků, které Marie společně s přáteli oblékla, pochází z rukou 15ti nadaných českých designérů a tvůrců. A jak už název napovídá, co kus, to originál. Kdo konkrétně se o tuto limitovanou kolekci zasloužil?

„Tvůrci od značky SKOBA vytvořili notesy ze starých notových listů. Le Petit Joie čelenky a věnce k sukním a topům od Black Mountain. Atelier MATE  své impregnované origami šperky, Marylyn velké tašky, studio Malíská autorský porcelán a šperky. Krispol store vytvořili šle, pánský a dámský motýlek. Limitovkový nováček PunkTura bezvadné kalhoty na míru a spoustu triček s autorským tiskem. Mlask Design a Adéla Doušová dřevěné a porcelánové šperky. BeWooden.cz zase pánské a dámské dřevěné motýlky s gravírem not. Známá designérka Akari  jedinečnou sukni Lola a fialovou Tutu. Nováček Vivido variabilní šaty, kapelami inspirované náušnice jsou od Art Gi. A batohy a kapsičky od PAN MON,“ pochlubili se redaktoři na webových stránkách dyzajnmarket.com.

Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com

Foto: Tomáš Myler, dyzajnmarket.com