Back
Image Alt

Máte doma skutečného gentlemana?

Máte doma skutečného gentlemana?

To je jistě otázka, kterou si čas od času položí většina z nás. Jak to však poznat? Již dávno neplatí, že pravým gentlemanem je pouze takový muž, který pochází z urozené rodiny a disponuje záviděníhodným společenským postavením. Dnes se klade důraz na zcela jiné aspekty!

Chování

Základním kamenem úrazu u mnoha mladých mužů je jejich chování – právě to je odklání z cesty pravého kavalíra. Nedbají totiž o zdvořilost, nezajímá je čest a k ženě se chovají jako by byla jen jejich služkou. Proto pozor, od takových raději ruce pryč.

Pravý muž, gentleman srdcem i duší, vás bude vnímat jako sobě rovnou, poslechne si váš názor a pomůže vám s povinnostmi. Bude vaší oporou, přidrží vám dveře, pomůže vám do kabátu a vždy si všimne, že máte nový účes.

Péče o vzhled

Jistě mi dáte za pravdu, že neupravený muž, který nemá bližší vazby s mýdlem, hřebenem ba ani parfémem, bude ve společnosti jen těžko pokládán za gentlemana.

Mnoho lidí dnes sice tvrdí, že muži začínají být zženštilí, měli by si však uvědomit, že nejen příslušnice něžného pohlaví mají právo o sebe pečovat. Ostatně, i dříve bylo zvykem, že muž byl jako ze škatulky, vzpomeňte třeba na legendárního Oldřicha Nového, který proslul svou přirozenou elegancí.

Foto: Harmont&Blaine

Foto: Harmont&Blaine

Styl a vkus

Za gentlemana je považován muž, který si zakládá nejen na svém chování, ale také na svém vzhledu a oděvu. Pokud je muž do společnosti vhodně oblečený, má vlastně polovinu práce za sebou. Najít to správné oblečení však může být leckdy pořádný oříšek, hlavně dnes, kdy se obchodní domy plní stohy a stohy outfitů.

Nezoufejte však, existují značky, které dokáží uspokojit i gentlemana. Nepochybně mezi ně patří i italská značka Harmont&Blaine, která buduje svoji tradici již od roku 1995 a ve svém znaku se pyšní logem jezevčíka. Její pražskou pobočku můžete najít v centru pod Václavským náměstí, v ulici 28. října 14.

Butik nabízí nepřeberné množství moderního pánského oblečení, a to nejen společenského, ale také volnočasového. Na své si zde samozřejmě přijdou i dámy, které osloví jednoduchost a elegance modelů s ručně propracovanými detaily. V obchodě navíc aktuálně probíhá velká slevová akce, a tak na vybrané kousky oblečení můžete získat slevu až 50%.