Back
Image Alt

“Méně je více,” říká Ester Tesaříková

“Méně je více,” říká Ester Tesaříková

Přinášíme Vám historicky první rozhovor s naší dvorní vizážistkou Ester Tesaříkovou (25) z Brna.


Ahoj, Ester. Krátce se nám prosím představ.

Jmenuji se Ester Tesaříková, pocházím z Brna a líčení se věnuji 3 roky.

Jak jsi se k vizáži dostala a co pro Tebe bylo startovacím impulsem se této činnosti věnovat naplno?

Od dětství jsem se věnovala modernímu tanci, disco dance a poté hip hopu, vždy jsme musely dobře vypadat a mít skvělou vizáž. Líčení mne tedy zajímalo od mládí. Sbírala jsem si super kousky na líčení už od 13 let. Před pár lety jsem se přihlásila na rekvalifikační kurz, poté další a už to bylo. Líčila jsem z počátku sebe a kamarádky, až se mi jednou ozvala mladá fotografka, která hledala vizážistku. A tak to všechno začalo.

Na facebooku máš spoustu krásných referencí, jaký projekt pro Tebe byl nejzajímavější a nejzábavnější, proč?

Nejvíce mě baví líčení na focení jednoznačně. Člověk může být hodně kreativní. Baví mě
projekty, které děláme například na nějaké make-up soutěže nebo tzv. editoriály. Někdy se inspiruji už dopředu a mám představu, nebo mě inspiruje přímo modelka svou osobností a rysy.

S kým slavným a známým jsi v poslední době spolupracovala?

V zimě jsem se podílela na focení a natáčení promo projektu s názvem Svatební Šaty roku 2014, kde jsem líčila Miss Earth 2012. A také pravidelně líčím Nelu Slovákovou.

Jsi součástí týmu zapozujsi.cz. Můžeš nám popsat, jaké služby tedy dívkám nabízíte a jak to vše probíhá?

Projekt Zapózuj Si vymyslela fotografka Tereza Pallová. Tvoříme tým už třetím rokem. Nabízíme především fabion fotky pro slečny, dámy, paní, modelky i nemodelky a samozřejmě nevěsty. Součástí balíčku je samozřejmě vizáž – make-up plus hairstyle. Dále jsme letos posílily tým o šikovnou stylistku Katku Kadlecovou, která zákaznice nastyluje a ošperkuje. Focení s námi je vždy kopec srandy a příjemně strávené 4 hodiny jak v ateliéru, tak i v exteriéru. Při líčení zákaznicím dávám rady v oblasti makeupu a péče o pleť. Dále nabízíme i business portréty, profesionální booky pro modelky a komerční focení.

Spousta dívek na tomto portálu má ve svých profilech pouze amatérské fotografie. Pokud by se rozhodly nechat si od Vás zpracovat profesionální fotografie včetně profesionální vizáže, kolik to bude stát a kde focení zpravidla probíhá?

Focení od Zapózuj Si nabízí klasické focení, které obsahuje cca 7 fotek na CD i v tištěné
podobě. Nebo také focení booku, přímo dělané na míru modelek. Fotí se v ateliéru Zapózuj Si a také venku. Dle počasí a požadavků zákaznic. Ceník Zapózuj Si najdete na zapozujsi.cz.

Jakou by jsi dala radu našim čtenářkám, čeho se vyvarovat nebo naopak na co by měly při malování myslet.

Základem každého líčení je vždy obočí. Moje nejoblíbenější motto v make-upu je: ,,Méně je více.,, Doporučuji střídmější líčení, pěkné obočí, lehký make-up, líčka, linku a řasenku. Make-up by měl vkusně podtrhnout ženskost.

Jaké líčení je trendy v roce 2015?

Trendy pro rok 2015 v make-upu jsou jednoznačně přirozenost a svěží pleť, tzv. nahé líčení. Upouští se od tlustých nánosů make-upu a preferuje se lehký make-up. Trendy jsou třeba i výrazné barvy rtěnek. Dominantní bývá většinou jedna část obličeje – rty nebo oči.

Děkujeme Ti Ester a ať se daří!

Intertnetové stránky Ester Tesaříkové zde.

Facebook profil Ester Tesaříkové zde.