Back
Image Alt

Miss Face se mění na Miss Czech Republic!

Miss Face se mění na Miss Czech Republic!

V posledních letech se v naší republice se soutěžemi krásy doslova roztrhl pytel. Některé jsou více prestižnější, některé méně. Některé zaznamenávají úpadek, některé slaví jeden úspěch za druhým a jejich prestiž rok od roku roste.

Momentálně se z velkého triumfu raduje Taťána Makarenko. Ta v roce 2010 založila soutěž krásy nesoucí název Miss Face. Je určena pro dívky ve věku 17 až 25 let, u kterých je rozhodující nejen výška a míry, ale hlavně půvab a sympatie. Vítězky dále reprezentují na světových soutěžích krásy. Kromě toho je pro Taťánu Makarenko velice důležité, aby její soutěž pomáhala charitativním účelům. Není proto překvapením, že slogan soutěže zní „Krásné tváře pomáhají“.

V tomto roce už ale nebude Miss Face takovou, jakou ji známe. Třetím lednem se z ní totiž stala Miss Czech Republic. Bylo to oznámeno na facebookové stránce a Instagram profilu soutěže. Pro zakladatelku Taťánu Makarenko je to velký triumf, neboť se tím zvyšuje prestiž soutěže. Co se ale týká pravidel nebo počtu finalistek, tak vše zůstává při starém.

S novým názvem přichází i nové logo. Foto: Miss Czech Republic

Česká Miss upadá

Naopak úspěch neslaví kontroverzní Česká Miss, která je od září 2016 pod novým vedením Evy Čerešňákové a Martina Ditmara. Soutěž totiž poslední dobou zažívá velký úpadek. Vůbec se nedá říci, že by se těšila zájmu diváků a poslední ročník nechtěla televize Prima dokonce odvysílat. Dále odstoupily některé osobnosti, které byly součástí soutěže. Například Iva Kubelková nebo Aneta Vignerová.

Pokud Českou Miss srovnáme s Miss Czech Republic (dříve Miss Face), tak můžeme říci, že Miss Czech Republic se v současné době těší většímu zájmu dívek a má větší podporu sponzorů. Navíc měla narozdíl od České Miss živý přenos v TV, konkrétně na stanici Óčko.