Back
Image Alt

Modelka Vali Škrábková bloguje

Modelka Vali Škrábková bloguje

A už to jelo…

Tím se vše rozjelo, udělala mi základní fotky, obešla pár castingů a nakonec mě vzala na focení do Prahy, k profesionálnímu kanadskému fotografovi. Ten mě nafotil a po nějaké době mi napsal, že dělá pro americkou modelingovou společnost, které by byla ráda, kdybych se stala její součástí. Řekla jsem ano a začala jsem s nimi spolupracovat. Náhle ze mě byla modelka!!! Se vším obeznámili moje rodiče a já se u nich cítila opravdu dobře.

Foto: Archiv V. Škrábkové.

Foto: Archiv V. Škrábkové.

Pak mě vyslali na první cestu do Milána. Absolutně nezkušená, s neznalostí anglického jazyka jsem se tam vydala. Po 4 dnech strávené chozením po castinzích jsem odjela do Toscánska na 10-ti denní fotofestival. Každý den jsem fotila s dalšími třemi modelkami, nejlepšími italskými a francouzskými fotografy a obrovským týmem . Starali se o nás opravdu krásně a já si to moc užívala. Získala jsem dobré fotky pro můj book a po dvou týdnech se vrátila domů.

Další zkušenosti

Poté mi oznámili, že po novém roce pojedu na 3 měsíce do Bangkoku, abych si zlepšila řeč, nabrala zkušenosti a byla opravdu připravená. V sedmnácti letech jsem letěla úplně sama přes Paříž do Thajska, kde jsem začala svůj čtvrt roční pobyt. Začátky byli neskutečně těžké, najednou jsem se musela postarat sama o sebe, být spolehlivá, vše mít pod kontrolou a v některých situacích být i statečná a nevzdávat to!

První práce přišla po týdnu a půl byla a to přehlídka pro Alexandra McQueena. A já si to začala časem i užívat. Také se mi poštěstilo se podívat na Thajský ostrov Phuket kam nás vzala agentura na 3 dny a já jsem za to moc ráda. Jinak ubytování, let i agentura byla v pořádku. Teď mě čeká dvouměsíční cesta do Tokia a poté nejspíš znovu do Milána. V jednání mám také Los Angeles, New York a Paříž, tak uvidím kam mě to zavane dál.

To nejdůležitější je zázemí

Ale nejdůležitější je mít zázemí a podporu v mateřské agentuře, a to já mám! Kolikrát ani není tak důležité, aby agentura měla obrovské jméno a byla známá, jde o to, aby měla dobrý a schopný tým, který má kontakty a je schopen opravdu věnovat modelce čas, pracovat s ní a vybudovat si k ní osobní vztah a důvěru, což je nesmírně důležité.

A na závěr, ta nejdůležitější věc je podpora rodiny. Právě ta řeší všechny ty věci okolo, které nejsou vidět. To je to nejdůležitější, co člověka připraví na svět modelingu.