Back
Image Alt

Módní událost roku daleko od pražské smetánky aneb Teplice ožily designem a módou!

Módní událost roku daleko od pražské smetánky aneb Teplice ožily designem a módou!

Teplice jsou nazývány Malou Paříží či Salonem Evropy. Jistě i to byl jeden z důvodů, proč organizátoři prvního ročníku teplického Czech Fashion Weeku zvolili právě toto lázeňské město.  Po 50 metrovém mole, umístěném v honosné teplické kolonádě, se prošlo na 30 modelek z Čech i Slovenska, jež předvedlo nejnovější kolekce 16 známých módních návrhářů.

Anna Tejklová

Minulý víkend navštívili město Teplice úspěšní módní designéři, v jejichž čele stáli Osmany Laffita, Alice Abraham, Gabriela Giotti, dvojce Poner, francouz Galal Giani, Jiří Moravec, Anna Tajklová  a další. Bonusem pro návštěvníky bylo promítání dokumentární tvorby Dior a já, Pohádkář, životopisné drama Yves Saint Laurent a film Fotograf, inspirovaný životem kontroverzního fotografa Jana Saudka.

Jakub a Nikol Ponerovi.

Zcela nová tradice

Několik tisíc díváků, skvělá atmosféra a bezchybná organizace jsou důkazem toho, že centrem módy nemusí být vždy jen hlavní město. „Teplice, nejstarší lázně ve střední Evropě, hostily evropské císaře, slavné básníky i hudební skladatele. V dobách, kdy se jim říkávalo Malá Paříž, tu vládl rušný společenský život, který udával tehdejší módní styly. Na tuto skutečnost a fakt, že ve městě a jeho okolí býval po staletí značně rozvinutý textilní průmysl, chceme navázat a vytvořit tradici každoročního setkávání tvůrců módy v Teplicích,” řekla manažerka projektu Ladislava Richterová.

Gabriela Giotti

Modelky i Missky

Mezi modelkami, které se prošly po mole teplického Czech Fashion Weeku, se objevila např. bývalá Miss Slovensko 2004 Mária Sándorová, vítězka Top Model Of The Year 2017 Kristýna Dolníčková, modelka Kateřina Votatová a další známé krásky.
Letošní a zároveň první Czech Fashion Week v historii nasadil velmi vysokou laťku a již nyní se můžeme těšit, co přinese příští rok a jaké módní návrháře bude hostit Czech Fashion Week 2018!