Back
Image Alt

Monumentální konec hvězdné kariéry Gisele Bündchen sledoval celý svět

Monumentální konec hvězdné kariéry Gisele Bündchen sledoval celý svět

Brazilská krasavice Gisele Bündchen patří i ve svých šestatřiceti letech mezi nejvyhledávanější a nejlépe placené modelky na světě, přestože už před časem oficiálně oznámila konec své kariéry. Sice stále ještě fotí reklamní kampaně, nabídky na módní přehlídky však odmítá.

Třešničkou na dortu její kariéry se stal včerejší zahajovací ceremoniál letních olympijských her v Rio de Janeiru. Zde topmodelka prošla stadiónem Maracaná, jehož obrovský prostor měla téměř sama pro sebe, v dlouhých odvážných stříbrných šatech brazilského návrháře Alexandra Herchcovitche. Ladnou chůzi  po jejím posledním pomyslném mole sledovaly miliony lidí po celém světě, což se stalo bezesporu velmi důstojným zakončením její kariéry.

„Olympijské hry symbolizují pro naše globální společenství mnoho. Jednota, která zde panuje, je úžasná a mám z ní husí kůži,“ napsala topmodelka na svůj Facebook. „Jsem tak šťastná, že mohu být součástí slavnostního otevření mé rodné země a oslavovat tím jasné sportovní hvězdy z celého světa. Vím, že tento večer budu z nejdelšího mola svého života posílat všechnu svoji lásku a optimismus.

Gisele Bündchen se prosadila na konci 90. let minulého století, kdy ji magazín Vogue spojil s návratem sexy modelek s křivkami. Od roku 2000 až do roku 2006 pak tato brazilská krasavice patřila mezi andílky Victoria’s Secret. Již od roku 2004 je nejlépe placenou topmodelkou a dokonce se o ní hovoří i jako o jediné skutečně existující supermodelce.

Foto: JustJared.

Foto: JustJared.