Back
Image Alt

Návrat k denimové klasice

Návrat k denimové klasice

Myslíte, že přehlídková mola jsou od hlavy až k patě zahalena extravagantními kousky z pavího peří a zlatých flitrů? Nenechte se mýlit – letos totiž frčí džínovina.

Módní návrháři se letos rozhodli vsadit na jistotu, která snad nikdy neomrzí. Denimové oblečení a doplňky má totiž doma každá z nás, byť třeba jen v podobě zdánlivě obyčejných džínů či denimové košile.


Vsaďte na šaty a overaly!

Jakým kouskem se tedy vyplatí rozšířit svůj šatník! Co třeba džínové šaty? Ty jsou takřka jistotou. Vyrábí se v mnoha různých vareintách, často s delšími rukávy. Seženete ale i šaty na ramínka či zcela bez nich. Co výrobce, to jiný styl. Letní verze takových šatů se navíc vyrábí z lehkého denimu, který je na léto ideální, protože je vzdušný.

Přehlídková mola předvádí pochopitelně i denimové kalhoty, kupodivu už však nesází na skinny střih. V módě jsou teď rozšířené nohavice (opět) a kalhoty s vysokým pasem. Častým artiklem jsou i stále více oblíbené overaly.

denim-trends-spring-summer-2013-blog

Detaily a barevné doplňky

Velký důraz je tentokrát kladen na detaily. K džínovině se pochopitelně nejlépe hodí zlatá, oblečení je tedy často zdobené masivními knoflíky či zipy. Ostudu si ale neuříznete ani s koženými doplňky, např. v podobě pásků.

Nesedí vám zlatá? Nevadí! Denim můžete zkombinovat i se stříbrnou. Ostatně, džínovině nevadí skoro žádná barva, tak se nebojte trochu zaexperimentovat. Výborně vypadá červená, hnědá nebo bílá.

Móda starší generace

Možná vám přijde, že jde o stejný styl, jaký nosila vaše máma na střední škole. A do jisté míry to tak i je. Proč by ne? Džínové vesty či tolik oblíbené bundy se opět vrací do kurzu.

Zkuste prohrabat máminu starou šatní skříň nebo si projděte pár secondhandů. Možná, že tam za pár korun objevíte hotové poklady, které vám pak bude každá druhá závidět. Připravte si odpověď na otázku: “A kde, že jsi sehnala tuhle džísku?”