Back
Image Alt

Návrhářka Beata Rajská se vrací ke kořenům!

Návrhářka Beata Rajská se vrací ke kořenům!

Slavnostní galavečer, který se konal 30. listopadu 2016 v prostorách Kaiserštejnského paláce, se nesl v duchu folkloru a tradičních řemesel. Oblíbená návrhářka Beata Rajská zde totiž během autorské přehlídky představila svoji novou kolekci.

Beata Rajská, která bezesporu patří mezi přední české a slovenské módní návrháře, se nechala inspirovat v minulosti. „Naši předci zvládali spoustu ručních prací, které byly svým způsobem osvobozující. Ušiju boty nebo šaty, upletu svetr, vyšiju ručník nebo ubrus a je za mnou výsledek. Pokusila jsem se tyto tradiční postupy přetavit do dnešní doby,“ vysvětlila návrhářka, která kolekci zhruba sedmdesáti modelů pojmenovala podle oblastí, které ji při tvorbě inspirovaly – Važec, Sliač, Jakubovany a Kokava.

Aneta Vignerová, Jana Tvrdlíková a Nikol Švantnerová (zleva). Foto: Arthur Koff; 4to4u.

Aneta Vignerová, Jana Tvrdíková a Nikol Švantnerová (zleva). Foto: Arthur Koff; 4to4u.

Slavnostního galavečera se zúčastnilo 20 modelek, o které se již od rána staral tým špičkových kadeřnic a vizážistů ze společnosti Guerlain. Některé z těchto krásných dam jsou se jménem Beaty Rajské už téměř neodmyslitelně spjaty – na mysli máme zejména miss Veroniku Chmelířovou, dlouholetou tvář této značky, nebo modelky Markétu Vlachovou, Terezu Kotyšanovou, Zuzanu Pavlů či naši kolegyni Petru Růžičkovou.

Exkluzivní modely z nové kolekce inspirované folklorem vynesly i další oblíbené modelky, mezi kterými nechyběly známé krásky Nikol Švantnerová a Aneta Vignerová či moderátorka a miss Gabriela Kratochvílová Lašková. Šanci však dostaly i nové tváře, třeba vítězka světového finále Elite Model Look, patnáctiletá Jana Tvrdíková.

Kolekce, inspirovaná mimo jiné i dobovými kroji, ukazuje, že tradiční řemesla mohou oslovit i mladší generaci. Tato myšlenka, spolu s promyšlenou choreografií modelek a působivou hudbou, dala vzniknout jedinečné show. Není se proto čemu divit, že Beata Rajská sklidila v závěru večera obrovské ovace.

Gabriela Kratochvílová Lašková, Petra ůžičková a Veronika Chmelířová (zleva). Foto: Arthur Koff; 4to4u.

Gabriela Kratochvílová Lašková, Petra Růžičková a Veronika Chmelířová (zleva). Foto: Arthur Koff; 4to4u.