Back
Image Alt

Nejkrásnější golfistkou se stala Edita Urbanová

Nejkrásnější golfistkou se stala Edita Urbanová

Finále 15. ročníku oblíbené soutěže krásy Miss Golf, které proběhlo 29. listopadu v Divadle Hybernia, vyneslo na golfový trůn krásy charismatickou Editu Urbanovou. První Vicemiss se stala Kateřina Studničná a korunkou druhé Vicemiss se může pochlubit Kristýna Hořejší. V této soutěži se uděluje ještě titul Miss Sympatie, který letos získala Karolína Koudelková, a titul Miss Fotogenie, kterou prezident soutěže udělil Kláře Chorvatové.

O vítězce rozhodlo porotci, mezi kterými nechyběla ani loňská vítězka Pavla Půčková, Česká Miss 2015 Nikol ŠvantnerováMarcela Krplová z České Miss. Kromě titulu, šerpy a korunky totiž Edita Urbanová postoupila také do semifinále České Miss 2016. Od partnerů soutěže získala navíc oblečení, golfové vybavení, kosmetiku a šperky.

Novou Miss Golf se stala Edita Urbanová. Foto: Miss Golf 2015.

Novou Miss Golf se stala Edita Urbanová. Foto: Miss Golf 2015.

Benešovská rodačka oslinila nejen svým handicapem

Edita Urbanová je vysoká 179 centimetrů a může se pochlubit mírami 92-72.96. Pochází z Benešova u Prahy, nyní však žije v Praze, kam odešla za studiem na České zemědělské universitě. Dnes je již úspěšnou absolventkou, práci si však našla v golfovém prostředí. Působí jako Key Account & Event Manager Panorama Golf Resortu v Kácově.

Vítězka Edita Urbanová. Foto: Instagram D. Duf.

Vítězka Edita Urbanová. Foto: Instagram D. Duf.

Golfu se Edita věnuje 16 let: „Musím přiznat, že ze začátku mě golf moc nebavil,přiznala novopečená Miss. „Až když se mi povedla první rovná rána letící vzduchem přes 50 m, tak mě chytil. A když jsem následně vyhrála svůj první pohár, tak jsem se do golfu zamilovala a začala jsem na sobě makat.“ Aktuálně má Edita handicap 4,7, není to však její nejlepší výsledek. Toho dosáhla na Mezinárodním mistrovství ČR v roce 2008. Tehdy uhrála hcp 3,7.

Usměvavá golfistka je zapálenou sportovkyní a cestovatelkou: „Chodím běhat, protáhnout se na yogu, vyskákat se na street dance, vypotit se na badminton. Miluju zimu, lyžování a běžky,“ vypočítávala Edita sportky, kterým se věnuje.

Proč se přihlásila do Miss Golf? Edita Urbanová na to pověděla s nadsázkou a pro ni typickým úsměvem: „Protože jsem krásná, chytrá, usměvavá, prostě dokonalá…

Poslední co mi chybí, je dokázat si, že můžu stát na podiu před několika sty lidmi s téměř holým zadkem.“