Back
Image Alt

Nejpřitažlivějším mužem světa se stal David Beckham

Nejpřitažlivějším mužem světa se stal David Beckham

Módní magazín People každoročně zveřejňuje prestižní žebříček nejpřitažlivějších mužů světa. Letošní rok nebyl výjimkou a my vám díky tomu můžeme představit nové č. 1, kterým se stal David Beckham. K vyhlášení došlo v živém přenosu televizní show Jimmyho Kimmela.

Oddaný manžel a otec

David Beckham se roku 1999 oženil a od té doby žije se svojí ženou Victorií v harmonickém vztahu. Vychovávají společně čtyři potomky– syny Brooklyna, Romea, Cruze a nejmladší z dětí, dceru Harper. Přesto, nebo možná práce proto, má David velmi silnou fanynkovskou základnu. Jeho samotného ale vítězství v této anketě překvapilo.

“Vždycky se trochu stydím, když dostanu podobná ocenění. Na druhou stranu to hodně potěší maminku. Moje děti to dost pobaví, protože ví, jak taťka vypadá po ránu,“ dal se bývalý fotbalista slyšet.

David Beckham

Fotbalový bůh a model v jedné osobě

David Beckham se nejvíc proslavil coby fotbalista, velkou část příjmů však dozajista činí také jeho práce v oblasti modelingu. Společně se svojí manželkou, bývalou zpěvačkou a modelkou Victorií Beckham, nafotili mnoho kampaní na spodní prádlo a parfémy. David sám byl pak po poměrně dlouhou dobu jednou z hlavních tváří značek Pepsi, Adidas či IBM, pro které natočil i spoustu televizních reklam.

Přesto všechno se David, který na trůnu vystřídal hollywoodského herce Chrise Hemswortha, nepovažuje za nijak zvlášť přitažlivého: „Nikdy nemám pocit, že jsem přitažlivý, sexy člověk. Chci říct, rád nosím hezké oblečení a slušivé obleky a chci vypadat a cítit se dobře, ale nikdy jsem si to o sobě doopravdy nemyslel,“ svěřil magazínu People

David Beckham

Sexy tradice

Žebříček přitažlivých mužů (v originále nazvaný Sexiest Man Alive) není žádnou novinkou, magazín People jej totiž vyhlašuje od roku 1985. David Beckham se tak stal již třicátým šťastlivcem, který získal pomyslnou korunu pro nepřitažlivějšího muže světa. A to i přesto, že již oslavil své čtyřicáté narozeniny.

Vůbec prvním mužem, který se mohl tímto titulem pochlubit, byl Mel Gibson. Po jeho bok se později zapsali i velikáni jako Matt Damon, Pierce Brosman nebo Tom Cruise. Některým mužům, jejichž jména jsou stejně propíraná, jako jména předních světových modelek, se dokonce podařilo zvítězit dvakrát. Konkrétně měli to štěstí Brad Pitt, Johny Depp, George Cloney a Richard Gere. Nikdy však nedošlo k tomu, aby herci svůj titul obhájili a zvítězili tak dva roky po sobě.

Do žebříku magazínu People se ve většině případů dostanou herci, letošní vítěz David Beckham, který se živil převážně jako fotbalista a model, je tak jednou z výjimek. Dalším nehercem v tomto prestižním žebříčku je pak vítěz z roku 2013 Adam Levine a John F. Kennedy, Jr., který vyhrál v roce 1988.

Loňský vítěz Chris Hemsworth.

Loňský vítěz Chris Hemsworth.

Jak se vám letošní vítěz líbí? Měli byste nějakého lepšího kandidáta?