Back
Image Alt

Nová ekologická Miss je z Ekvádoru! Kubíčková neuspěla.

Nová ekologická Miss je z Ekvádoru! Kubíčková neuspěla.

Finále světového klání krásy Miss Eart 2016 proběhlo 29. září a nepřineslo pro Českou republiku žádné další ocenění. Kristýna Kubíčková, která v průběhu celé soutěže bojovala s vyčerpáním organismu, však získala alespoň medaili v talentové soutěži a má tak být na co pyšná. Miss Earth 2012 Tereza Fajksová tak prozatím zůstává jedinou tuzemskou vítězkou této soutěže.

Kubíčková měla zdravotní problémy již před odletem na Filipíny. Staré vedení České Miss totiž její reprezentaci na světové soutěži příliš neřešilo, což modelku pochopitelně stresovalo. Nějaký čas to dokonce vypadalo, že na soutěž vůbec neodletí. Vše se však nakonec v dobré obrátilo, když se vedení České Miss ujala Eva Čerešňáková.

Foto: Česká Miss.

Foto: Česká Miss.

„Vzhledem ke všem okolnostem před jejím odletem, i v průběhu jejího pobytu na Filipínách, je už jen za tu odvahu, odhodlání a nasazení naše vítězka! Kristýnko, držíme Ti palce,“ napsala Eva Čerešňáková na svůj Facebook. Nakonec to však nestačilo, protože Česká Miss Earth se neprobojovala ani do semifinálové TOP 16. To se v minulém roce Karolíně Mališové podařilo.

Novou královnou krásy se nakonec stala zástupkyně Ekvádoru, třiadvacetiletá modelka Katherine Espin. Korunku jí po ročním kralování předala Angelia Ong z Filipín. Na druhém místě se umístila Michelle Gomez z Kolumbie, třetí místo patří Stephanie De Zorzio z Venezuely a čtvrté místo obsadila Bruna Zanardo z Brazílie.

Nová Miss Earth 2016. Foto: Miss Earth.

Nová Miss Earth 2016. Foto: Miss Earth.