Back
Image Alt

Nová tvář známé modelky – pomáhá seniorům!

Nová tvář známé modelky – pomáhá seniorům!

Simona Krainová je velmi všestranná žena, kterou jsme mohli poznat jako modelku, herečku i jako mámu malých dětí. Tentokrát o sobě dala vědět coby patronka nadace pro seniory Antonika, kterou otevřela společnost Scandal Media Group spolu s generálním partnerem Raiffeisen stavební spořitelnou.

Nadaci, která dostala jméno podle sv. Antonína, patrona starých lidí, se modelka rozhodla založit především proto, že stáří jednou čeká každého z nás. Přiznala také, že přestože si už delší dobu byla jistá, že chce společnosti nějak pomáhat, dlouho přemýšlela, kterým směrem se vlastně vydat.

Stáří se týká každého z nás, ale zároveň je vnímáno velmi negativně – všichni chceme žít dlouho, ale nikdo nechce být starý,“ řekla Simona Krainová. „Přitom si myslím, že stejně jako k ostatním etapám lidského života, i ke stáří patří radost,” dodala usměvavá modelka.

Foto: Lucie Robinson.

Foto: Lucie Robinson.

Nadace Antonika je rozhodnutá pomáhat domovům pro seniory, přispívat na zdravotní pomůcky, ale i podporovat jednotlivce, kteří to potřebují. Už nyní můžete na internetu narazit na novou kampaň, plnou usměvavých seniorů, se kterými se Simona Krainová setkala. Tyto krásné emotivní snímky má na svědomí fotografka Lucie Robinson.

„Věřím, že stáří je období, kdy už nic nemusíme a mnohé konečně můžeme. Je to fáze života, ve které bychom se měli ohlížet za radostnými momenty a aktivně odpočívat u svých koníčků a zálib,“ napsala modelka na svůj Facebook. „Důležitou součástí seniorského věku jsou chvíle, kdy předáváme mladší generaci své zkušenosti a s úsměvem na rtech ji chlácholíme, že svět se kvůli jednomu neúspěchu nezboří. Už totiž dobře víme, jaké radosti i smutky může život přinést. A máme dostatečný odstup, abychom si uvědomovali, co je skutečně důležité. To je stáří, jaké chci jednou prožívat já. A Nadace ANTONIKA bude pomáhat ostatním, aby i jejich stáří bylo radostné a ne osamocené.“

Podobným směrem, jako nyní Simona Krainová, se před lety vydala i modelka Taťána Kuchařová. Její nadace se jmenuje Krása pomoci a také se zaměřuje na pomoc seniorům. I vy můžete podpořit jednu těchto nadací, nebo klidně obě. Více informací najdete na jejich webových stránkách www.antonika.cz a www.krasapomoci.cz.

Foto: Lucie Robinson.

Foto: Lucie Robinson.