Back
Image Alt

Nové boty do podzimní plískanice

Nové boty do podzimní plískanice

Vypadá to, že vlahým letním večerům už s definitivní platností odzvonilo. Je pomalu načase vytáhnout ze skříní kabáty, punčocháče a hlavně teplé boty. Že ty vaše už nejsou k nošení? Vyrazte si vybrat nové – dejte si však pozor, co kupujete.

Zkoušet, zkoušet a zkoušet

Zlaté pravidlo, které, co se týče bot, platí vždy a všude. U teplejších bot je také důležité, správná velikost totiž není vše. Nezapomeňte, že s chladnějším počasím přichází i období silnějších ponožek, vezměte si je proto do obchodu s sebou a mějte je na noze, až si budete zkoušet boty.

Určitě si obujte obě boty z páru. Byť se to zdá jako nesmysl, nemusejí být obě stejné! Vítězný úsměv si dopřejte pouze v tom případě, kdy cítíte, že je vaše noha v naprostém pohodlí a má dostatek prostoru. Od palce ke špičce boty by to mělo být asi 1 cm.

Podzimní boty

Najděte zrcadlo

Možná, že někteří z vás si už všimli, že obchodníci vždy vystavují boty v malých velikostech. Většinou totiž vypadají lépe. Pokud máte větší nohu, najděte v obchodě zrcadlo a zkontrolujte, jak na vás boty vypadají. Mnohdy se může stát, že nohu opticky protahují a ta pak vypadá ještě větší, než ve skutečnosti je.

Není bota, jako bota

Podzimní obuvPokud víte, že boty budete nosit v mokru, zkontrolujte, jestli jsou na to stavěné. Vidíte mezi tělem boty a podrážkou lepidlo? Zřejmě nejde o příliš kvalitní materiál a lehce se může stát, že se bota rozlepí.

V takovém případě byste měla mít právo alespoň na reklamaci. Pokud tedy vaše bota nepatří do kolonky vysoce módní či módní obuvi. Projděte si proto i přiložený záruční list. U většiny bot jej bohužel získáte až po zaplacení. Jde tady však o vaše peníze, nebojte se proto zeptat prodavačky.

Vysoce módní a módní obuv totiž není určena na každodenní nošení a už vůbec ne do náročnějších podmínek (jako je např. déšť). Takové boty byste měla ideálně obout jen několikrát za rok a chodit v nich pouze v interiéru. Je proto nasnadě ujasnit si, zda chcete boty na party a plesy, nebo boty, ve kterých budete smět vyjít ven.

Vaše bota by měla být z řad vycházkové nebo rekreační obuvi. Tyto jsou určeny pro každodenní nošení a nepřestane se na ně vztahovat záruka, pokud projdete louží.

Podzimní boty

Impregnace je základ

Podzimní a zimní boty budou určitě vystaveny vlhku, předejděte tak potížím a použijte na ně impregnaci. Vyrábí se na kožené i nekožené produkty, stačí se na to jen zeptat prodavačky, u které boty kupujete. Měla by vám nabídnout, nebo minimálně doporučit, správný prostředek, který obuvi pomůže.

Můžete si koupit vosk, sprej nebo gel. Druhé jmenované je nejpohodlnější, ale ani v ostatních případech nejde o žádnou náročnou manuální činnost. Jedná se navíc o poměrně malou investici, která ve většině případů nepřesáhne částku 300,- Kč.