Back
Image Alt

Novou Miss World pro rok 2016 se stala plavovlasá Španělka

Novou Miss World pro rok 2016 se stala plavovlasá Španělka

Slavnostní galavečer proběhl 19. prosince na čínském ostrově Sanya. Česká republika bohužel úspěch neslavila, radost však jistě mají ve Španělsku. Jejich reprezentantka Mireia Lalaguna Royo se totiž stala vítězkou 65. ročníku Miss World.

Česká kráska bohužel nebyla oceněna

Ve finále, které proběhlo v prostorách hotelu Beauty Crown Grand Theater, se utkalo 144 soutěžících. Vysněnou korunku získala třiadvacetiletá profesionální modelka Mireia Lalaguna Royo. Druhé místo obsadila Ruska Sofija Nikitčuková a třetí je Indonésanka Maria Harfantio. Úspěch měly i dívky reprezentující Libanon a Jamajku.

Češka Andrea Kalousová bohužel nenavázala na úspěch modelky Taťány Kuchařové, která v Miss World zvítězila v roce 2006. Přesto však její účast nebyla marná, zaujala ve sportovní disciplíně, kde se dostala do TOP 25. Získala také mnoho nových přátel a jistě i neocenitelné zkušenosti!

Naučila jsem se spoustu věcí, užila si neuvěřitelný měsíc zábavy a poznala jsem skvělé dívky. Ale těším se na klidné Vánoce s rodinou,“ přiznala Andrea Kalousová. „Mám radost z parádního umístění ve sportovní výzvě i celkového v soutěži, vůbec jsem to nečekala,“ dodala s úsměvem.

Andrea Kalousová si Miss World užila. Foto: Facebook A. Kalousové.

Andrea Kalousová si Miss World užila. Foto: Facebook A. Kalousové.

Měsíční prázdniny

Účastnice soutěže strávily na čínském ostrově téměř měsíc. Rozhodně se však nedá říci, že by se zde rekreovaly – soutěž totiž vyžadovala několikatýdenní tvrdou přípravu.

„Troufám si říct, že Andrea prožila nejkrásnější a nejnáročnější měsíc svého života, na který nikdy nezapomene,“ řekla Marcela Krplová, ředitelka soutěže Česká Miss. „Patří ji velké poděkování za báječnou reprezentaci České republiky.“ 

Nová Miss World se stala Mireia Lalaguna Royo. Foto: Facebook Miss World.

Nová Miss World se stala Mireia Lalaguna Royo. Foto: Facebook Miss World.

Soutěž měla i svůj skandál!

Přestože je Miss World mezinárodní soutěž o jejíchž kvalitách nemůže být pochyb, došlo letos k velmi diskutabilnímu rozhodnutí. Kanadská vítězka Anastasia Lin se totiž soutěže nemohla zúčastnit, protože nedostala vízum. Vyvolalo to diskuzi a pochopitelně také kritiku.

Anastasia Lin je čínskou rodačkou, která se se však nyní v Kanadě velmi aktivně zasazuje o dodržování lidských práv. Je známá zejména svojí kritikou čínského postoje k náboženským svobodám, což se zdá jako důvod, proč jí nebyl umožněn přístup na soutěž.

Andrea ve svém národním kostýmu. Foto: Facebook A. Kalousové.

Andrea ve svém národním kostýmu. Foto: Facebook A. Kalousové.